Науковий семінар, присвячений пам’яті доктора фізико-математичних наук, професора Василя БОЙЧУКА

2 червня 2023 року на факультеті фізики, математики, економіки та інноваційних технологій відбувся науковий семінар на вшанування пам’яті видатного українського вченого, фізика-теоретика, талановитого педагога, академіка Академії наук вищої школи України, члена спеціалізованих вчених рад із захисту докторських і кандидатських дисертацій, члена секції фізики західного наукового центру НАН України, члена програмних комітетів численних міжнародних конференцій з фізики, багатолітнього декана факультету фізики, математики, економіки та інноваційних технологій Дрогобицького університету, багатолітнього завідувача кафедри теоретичної фізики та методики викладання фізики, заслуженого професора Дрогобицького університету, доктора фізико-математичних наук, професора Василя Івановича Бойчука (1953 – 2018).

Семінар проводився у змішаному форматі, що дозволило взяти участь в ньому відомим науковцям у галузі фізики, науково-педагогічним працівникам та студентам закладів вищої освіти з різних куточків України.

Роботу заходу відкрив декан факультету фізики, математики, економіки та інноваційних технологій професор Ігор Столярчук. Оголосивши, що науковий семінар приурочений до 5-х роковин смерті професора Василя Бойчука, Ігор Дмитрович насамперед зауважив, як радісно було б усім присутнім зібратися сьогодні з іншого приводу: цьогоріч, 3 червня, Василь Іванович мав би святкувати своє 70-річчя від дня народження. Однак, доля, на превеликий жаль, розпорядилася інакше: 4 червня 2018 року, так раптово для всіх, він завершив свій земний шлях і відійшов у Засвіти. У виступі професор Ігор Столярчук зазначив, що Василь Бойчук був кращим випускником славетного Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, де під керівництвом багатолітнього ректора цього університету, завідувача кафедри теоретичної фізики, доктора фізико-математичних наук, професора Миколи Ткача відбувалося становлення його яскравої особистості і як науковця, і як педагога. А далі, вже в Дрогобицькому університеті, вповні розкрився непересічний талант до наукових досліджень, великий дар до педагогічної діяльності, загартувався характер мудрого керівника. Доповідач відзначив також наскільки знаною і шанованою особистістю у науково-освітньому колі в Україні та за кордоном був Василь Іванович. Згадав про його вагомий творчий доробок, визначні здобутки та численні нагороди, про учнів, які захистили під його керівництвом кандидатські та докторські дисертації. Завершив свій виступ Ігор Дмитрович словами, що світла пам’ять про професора Василя Бойчука буде завжди жити в серцях його рідних, учнів, колег та друзів.

На семінарі було заслухано й обговорено низку цікавих наукових доповідей науковців із різних навчальних закладів та наукових інститутів України: професора Миколи Ткача (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича), під керівництвом якого Василь Бойчук свого часу захистив кандидатську та докторську дисертації; професорів Дмитра Корбутяка (Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України), Ярослава Лепіха (Одеський національний університет імені І.І. Мечникова), Олександра Коваленка (Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара), Василя Шендеровського (Інститут фізикиНАН України).

Змістовні та цікаві доповіді представили й учні професора Василя Бойчука: професор Ігор Білинський та доцент Роман Лешко.

Також було зачитано лист зі спогадами про величну постать Василя Бойчука, який надіслав професор, член-кореспондент НАН України Іван Блонський (Інститут фізики НАН України).

Окрім того, що доповідачі представляли у виступах свої найновіші наукові здобутки, всі вони ділилися спогадами про багатогранну особистість Василя Бойчука, згадували їхню співпрацю та дружбу впродовж багатьох десятиліть.

Почесною гостею наукового семінару була Ганна Терлецька, колись студентка Василя Бойчука, а нині – професорка кафедри фізики та астрономії Middle Tennessee State University (Сполучені Штати Америки), яка відзначила, що саме Василь Іванович прищепив їй любов до фізики та переконав розпочати кар’єру науковиці в Сполучених Штатах Америки.

Завершився семінар особливо теплим виступом Уляни Бойчук, дружини Василя Івановича, яка розповіла чимало цікавих подій з їхнього подружнього життя та подякувала всім, хто береже пам’ять про її чоловіка.

Світла пам’ять про професора Василя Бойчука, як про талановитого вченого, педагога і щиру людину, залишиться назавжди в серцях тих, хто його знав, а талановиті науковці й педагоги, яких він підготував, продовжать справу його життя.

Вам буде цікаво