Науковиці кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти – учасниці міжнародного проєкту

10 – 15 жовтня 2021 року викладачки кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти професорка Ореста Карпенко та доцентка Анна Федорович взяли участь в освітній поїздці до Чеської Республіки у межах проєкту «Зміни педагогічних факультетів та університетів у 21 столітті». Україну представляли понад 20 закладів вищої освіти (Київ, Одеса, Кам’янець-Подільський, Слов’янськ, Тернопіль, Бердянськ, Херсон та ін.). Науковиці ознайомилися з фаховою програмою педагогічного факультету Університету імені Масарика в Брно та факультету гуманітарних студій Університету імені Томаша Баті у Зліні.

Увагу було зосереджено на ролі педагогічних факультетів та університетів у суспільстві, їхній науково-творчій діяльності; створенні умов для ефективної роботи наукових, педагогічних та інших співробітників; значенні співпраці зі школами, освітніми установами, роботодавцями; нових трендах в освіті педагогів та підвищенні успішності сучасного регіонального університету. Спікерами виступили: Університет імені Масарика (проректор із інтернаціоналізації Б. Данчак, заступник декана з інтернаціоналізації педагогічного факультету З. Янік, завідувачка кафедри педагогіки  Я. Кратохвілова, докторка Л. Гулова та ін.) та Університет імені Томаша Баті (декан факультету гуманітарних студій Л. Марек, заступниця декана із зовнішніх зв’язків Р. Шілганова, директор бібліотеки О. Фабіан, проректор з якості Я. Календа та ін.).

Результати співпраці з чеськими університетами будуть презентовані працівникам українських вишів.