Науково-практичний семінар у Бориславі

4 травня 2023 року в Бориславському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 3 «Жайворонок» відбувся науково-практичний семінар «Запобігання та протидія булінгу в закладах дошкільної освіти», приурочений Міжнародному дню протидії булінгу.

У семінарі взяли участь: керівники та вихователі дитячих садків Борислава, викладачі кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти і кафедри психології, студенти групи ДО-43Б факультету історії, педагогіки та психології.

Із вітальним словом до учасників звернувся доцент Юрій Калічак, котрий озвучив запланований перебіг семінару, організованого зусиллями студентів – майбутніх вихователів і талановитих педагогів ЗДО № 3, а також коротко окреслив проблему мобінгу в педагогічних колективах закладів освіти. Згодом студентка групи ДО-43Б Аліна Шишка продекламувала авторський вірш «Досить жорстокість толерувати».

Надзвичайно цікаві й водночас достатньо лаконічні та ґрунтовні доповіді виголосили: студентки групи ДО-43Б Василина Гуяр «Загальні поняття булінгу», Ольга Пилипів «Причини та наслідки булінгу в ЗДО», Вероніка Дзіндзюра «Способи запобігання та протидія булінгу в закладах дошкільної освіти», Марія Янів «Поради щодо уникнення булінгу в ЗДО»; практична психологиня ЗДО № 3 Наталія Мала «Профілактика булінгу в закладах дошкільної освіти».

Активну участь в обговоренні проблеми протидії булінгу серед дітей дошкільного віку взяли: головна спеціалістка з дошкільного виховання відділу освіти Бориславської міської ради Надія Мінів, директорка Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Бориславської міської ради Алла Дидик, доценти Олександр Посацький і Юрій Калічак, присутні практичні психологи та досвідчені фахівці дошкільного профілю.

Насамкінець надзвичайно талановиті працівниці ЗДО № 3 влаштували інсценізації різноманітних випадків булінгу: «Їжачок» і «Чорний кіт».

У заключному слові очільниця закладу та ініціаторка проведення семінару керівниця ЗДО № 3 Сніжана Шемеляк підбила підсумки захоплюючого і надзвичайно емоційного заходу й подякувала студентам спеціальності «Дошкільна освіта» нашого університету та всім присутнім за надзвичайно плідну творчу участь, безпосередність озвучених думок і висловила надію на майбутню результативну співпрацю.

Вам буде цікаво