Науково-практичний семінар «Тарас Шевченко: поет, художник, патріот»

В межах діяльності лабораторії педагогічної творчості 9 березня 2023 року студенти спеціальності «Дошкільна освіта» факультету історії, педагогіки та психології організували й провели дійство з нагоди 209-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка. У вшануванні роковин взяли участь викладачі кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти: професорка Марія Чепіль, доцентки Алла Ревть, Анна Федорович, Ірина Паласевич, Оксана Гевко, старші викладачки Оксана Яців та Олександра Свйонтик. Гостями науково-практичного семінару були студенти факультетів української та іноземної філології й фізики, математики, економіки та інноваційних технологій.

Семінар складався з трьох тематичних частин, в яких українського генія було презентовано з позиції мистецтва слова, у малярстві та філософії буття людини як громадянина. Звучала поезія, демонструвалися твори Шевченка – майстра малярства, наводилися паралелі актуальності роздумів Кобзаря у вимірах незламної сучасної боротьби наших Героїв.

Зі вступним словом до студентів звернулася доцентка Надія Дудник, підкресливши важливість широкої зацікавленості тематикою семінару молоді, яка вбачає в полум’яних словах Кобзаря глибокий зміст. Професорка Марія Чепіль віддала належне Тарасу Шевченкові як будителю національної свідомості українців.

Теоретичну частину заходу підготували студентки ІІІ курсу факультету історії, педагогіки та психології. Вікторія Клименко презентувала теоретичний екскурс сторінками поезії Тараса Шевченка як лірика, філософа. Марія Кожушок і Марта Климчук підкреслили вагомість діяльності українського генія та сучасні звитяги наших воїнів. Анна Мотика й Марія Маковська представили Тараса Шевченка як визначного художника, портретиста. Уляна Маделик провела інтелектуальну вікторину, визначивши обізнаність у поетичних творах Кобзаря.

Активність у бажанні прочитати поезію Тараса Шевченка виявили наші першокурсники: Оксана Портняк, Вікторія Ших, Руслана Путятицька, Вікторія Поливко, Ольга Мельник, Вікторія Шаповалова, Катерина Луців, Богдана Сачик, Марія Біла, Ольга Соболь, Христина Сидорчук, Христина Грицишин, Вікторія Строк, Руслана Присташ, Вікторія Семчишин, Андріана Недведюк, Тетяна Бац, Лілія Бойко, Діана Кішко, Юлія Федик, Юлія Креховецька, Софія Грушевська, Марта Савшак, Богдана Микитчин, Мар’яна Дмитришин. Натхненно декламували поетичні твори другокурсниці: Ілона Пивоварник, Анастасія Перевізник, Ярина Кісера, Ганна Гучок, Ілона Лесняняська, Наталія Коркішко.

Доцентка Оксана Гевко підсумувала вагомість Шевченкових думок і звернень до свідомості українців у боротьбі за волю та незалежність своєї держави. Слава Україні! Героям Слава!