НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ПИСАНКА – ГЕНЕТИЧНИЙ КОД НАЦІЇ (ГЕНЕЗА, ФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ, СИМВОЛІКА)

13 квітня 2023 р. на кафедрі педагогіки та методики початкової освіти відбувся  науково-практичний семінар  «Писанка – генетичний код нації (генеза, функціональність, символіка)» за участю студентів спеціальності Початкова освіта та викладачів кафедри.

Метою семінару було ознайомлення учасників з історією виникнення, смисловою символікою та значенням писанкарства, адже давність історії існування орнаментальних мотивів та їх елементів доводить важливу самобутність українського етносу із його самодостатньою та розвинутою культурою.

Модератор семінару доцент кафедри педагогіки та методики початкової освіти Руслана Даниляк зосередила увагу на функціональності писанки й на символічності її орнаменту – незнищенного знакового коду нації та пралюдства, що становить надзвичайну цінність для науки і культури, обґрунтувала важливість залучення учнів початкових класів до розпису писанок, сприяючи цим збереженню традицій, ідентифікації  українців  як народу, етносу з давньою культурою та історією, підкреслила, що  це особливо важливо зараз, коли ворог намагається знищити і привласнити нашу історію, нашу землю, нашу культуру.

З цікавими презентаціями виступили студенти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти першого курсу спеціальності Початкова освіта Вікторія Гірняк, Христина Новікова та Софія Хомин, які ознайомили присутніх з видами писанок, орнаментикою, символами, кольоровою гамою та її значенням, видами інструментів та матеріалів для оздоблення та технологією роботи з ними.

Для учасників семінару було проведено віртуальну екскурсію музеєм декоративно-прикладного мистецтва імені Івана Гончара, де зібрана унікальна колекція писанок з усіх регіонів нашої країни.

Підбиваючи підсумки роботи семінару, завідувач кафедри професор Ірина Садова відзначила актуальність теми та наголосила на важливості та необхідності вивчення методики роботи з виготовлення писанок майбутніми учителями початкових класів, адже символізм писанки – як перемога добра над злом, стає особливо важливим сьогодні, на тлі визвольної війни, яку веде Україна.