Науково-практичний семінар «Педагогічне партнерство. Технології організації просвітницької роботи з батьками»

1 листопада 2022 року на кафедрі загальної педагогіки та дошкільної освіти відбувся науково-практичний семінар «Педагогічне партнерство. Технології організації просвітницької роботи з батьками».

Святково одягнені у вишиванках студенти групи ДО-23Б факультету історії, педагогіки та психології та модераторка презентували різні форми роботи з батьками: метод проєктів, тренінги, майстер-класи, консультації та інші види робіт.

Організаторкою та модераторкою цього заходу була доцентка Оксана Гевко.

На заході були присутні понад 70 учасників, зокрема викладачі кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти, студенти різних курсів денної й заочної форм навчання спеціальності «Дошкільна освіта» факультету історії, педагогіки та психології.

Зворушливою була презентація «Як війна впливає на дітей?», а також те, що ще й на початку семінару всі учасники виконали гімн України. Студентки Яна Арнаутова, Христина Білоган та Христина Гав’як разом із ведучою Мартою Гельо проаналізували події, які можуть травмувати дитину, вплинути негативно на її психіку та поведінку, виділили тривожні маркери, що свідчать про психологічні зміни у дітей і дорослих. Присутні дізналися, як заспокоїти дитину, та й самим дорослим одержати психологічне піклування під час війни, подали слушні поради, як опанувати себе, як керувати взаємними почуттями, підтримувати одне одного, як вести себе у різних непередбачуваних ситуаціях, спричинених воєнними діями.

Слухачі семінару мали можливість проявити власну творчість під час проведення Анастасією Перевізник та Валентиною Барчак майстер-класу «Янгол-охоронець для захисника моєї країни». Ведучі розповіли про духовного «Небесного оборонця України» та всього українського війська архистратига Михаїла, про те, які матеріали можна використовувати під час виготовлення оберегу й поетапно продемонстрували як на презентації, так і особисто етапи виготовлення Янголів-охоронців. Після закінчення майстер-класу учасники семінару презентували власноручно виготовлені обереги, водночас вшанувавши пам’ять полеглих героїв – наших військових та мирних жителів хвилиною мовчання.

Також серед цікавих заспокійливих тренінгів була запропонована Інесою Леснянською дихальна вправа «Повітряна куля».

Змістовною та багатою на цінні поради була презентація студентками Ілоною Пивоварник, Лілією Раделицькою, Іриною Денис, Марією Дмитришин методу проєктів у роботі з батьками, з якої учасники одержали не тільки теоретичні знання, а й можливості успішного впровадження проєктної діяльності у заклади дошкільної освіти. Студентки реалізували яскравий приклад проведення проєктної діяльності учасників освітнього процесу закладу дошкільної освіти на тему «Патріотичне виховання в ЗДО», особливу увагу приділяючи народознавству у вихованні патріотизму, зокрема ефективному використанню пісень, казок, декоративно-ужиткового мистецтва, народних промислів, виділили напрями роботи з батьками щодо патріотичного виховання дошкільників, детальніше зупинилися також на методах і формах роботи в ЗДО з патріотичного виховання. Практичною частиною цього проєкту було проведення Ольгою Козак та Ілоною Пивоварник арт-терапії «Патріотизм в образотворчому мистецтві», під час якої глядачі малювали різноманітні малюнки на патріотичну тематику. Також була проведена вікторина «Державні та народні символи».

Не менш цікавим виявилися презентування Яриною Кісерою, Наталею Коркішко, Олесею Козак, Христиною Хом’як та Іриною Татарин технологій консультування батьків, тренінгів, інструктажів, семінарів-практикумів, вправ та тестування. Студентки навели яскраві приклади проведення кожної із цих форм роботи з батьками. Особливо цікавими виявилися вправи «Лагідне ім’я», «Моя сім’я», «Знайомство», «Дитина в садочку» та «Душа дитини».

Після проведення науково-практичного семінару відбулася дискусія, де учасники поділилися враженнями та побажаннями. Зокрема виступили доцентка кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Оксана Яців, Маріанна Лебеденко, Василина Грицик та інші. Насамкінець доцентка Оксана Гевко підбила підсумки проведеного семінару.

Оксана ГЕВКО,

доцентка, модераторка