Науково-практичний семінар “Григорій Сковорода й проблеми сучасної мовної освіти та мовного виховання”

1 грудня 2022 року професорка кафедри фундаментальних дисциплін початкової освіти Марія Федурко провела науково-практичний семінар “Григорій Сковорода й проблеми сучасної мовної освіти та мовного виховання”.

Модераторка розпочала словами письменника Василя Махна про українське сьогодення й архіважливість у ньому національного: “…будь-яка імперія виграє тоді і завойовує тубільний нарід та його територію, коли переламує національний хребет, у першу чергу національній мові й культурі…”. Відтак було окреслено особливості мовної освіти та мовного виховання  загалом та детально схарактеризовано освітньо-виховні настанови Григорія Сковороди.

Ґрунтовні доповіді підготували й студенти факультету: Качабульська Христина та Мусяк Наталія (ПОІ-13М) “Григорій Сковорода: цікаві факти з життя”, Грицишин Мирослава (ПОІ-13М), Кісіль Марія (ПОА-12М) “Мовна освіта та мовне виховання – запорука збереження української ідентичності”,  Гураль Іванна та Конопельник Мар’яна (ПОА-12М) “Григорій Сковорода: думки про вчителя, виховання, мовну освіту”.

Вам буде цікаво