Науково-практична конференція «Сучасний феномен Лесі Українки: літературознавчий, педагогічний, культурно-мистецький, національний, феміністичний дискурси»

25 лютого 2021 року вся наукова громадськість відзначатиме 150-літній ювілей від дня народження видатної української письменниці, культурної та громадської діячки Лесі Українки. Розроблено програму святкування й на державному рівні. Наш університет також долучається до комплексу наукових та культурно-мистецьких заходів, присвячених ювілейним урочистостям в пам’ять великої мисткині.

3 червня 2020 року відбулася науково-практична конференція «Сучасний феномен Лесі Українки: літературознавчий, педагогічний, культурно-мистецький, національний, феміністичний дискурси» в онлайн-режимі, яку підготувало й провело Наукове товариство студентів та аспірантів імені професора Василя Надім’янова. Молоді науковці з різних навчально-наукових інститутів/ факультетів університету підготували доповіді про актуальність феномену Лесі Українки.

Модератором конференції виступила аспірантка 3-го року підготовки Наталія Биців. Вітальні слова виголосили проректор з наукової роботи, професор Микола Пантюк та завідувач аспірантури і докторантури доцент Олена Куцик.

На початку конференції доцент кафедри української літератури та теорії літератури Олег Баган  розкрив  проблему реінтерпретації творчості і постаті Лесі Українки. Не менш цікавою була й тема доповіді доцента тієї самої кафедри Олександри Химин – «І Пристрасть Прометея, і мудрість філософа: феномен Лесі Українки».

Естафету творчості письменниці, що стала символом України, її сучасного феномену прийняли студенти-науковці. Так, студентка 2-го курсу філологічного факультету Ірина Мицак розповіла про фемінізм та волюнтаризм у творчості Лесі Українки. Руслана Кахновець, студентка 1-го курсу історичного факультету, ознайомила учасників конференції з проблемою національної ідеї легендарної авторки. Студентка 3-го курсу факультету психології, педагогіки та соціальної роботи Вероніка Верхоляк проаналізувала освітню систему в українських реаліях ХІХ ст. у контексті літературної спадщини Лесі Українки. Про культурно-мистецьку діяльність геніальної дочки українського народу  розповіла студентка 1-го курсу магістратури навчально-наукового інституту фізичної культури і здоров’я Віра Коваль.

Цікавою й змістовною була друга частина конференції, на якій виступили аспіранти. Серед них: аспірантка 4-го року підготовки навчально-наукового інституту музичного мистецтва Христина Голубінка, аспірантка 4-го року підготовки факультету психології, педагогіки та соціальної роботи Наталія Павлюх, аспірантка 1-го року підготовки філологічного факультету Уляна Куцик, аспірант 2-го року підготовки того самого факультету Андрій Куцик, аспірантка 2-го року підготовки навчально-наукового інституту іноземних мов Катерина Ковалишин, аспірантка 2-го року підготовки філологічного факультету Мар’яна Ліщота, аспірантка 3-го року підготовки навчально-наукового інституту іноземних мов Антоніна Черхавська, аспірантка 3-го року підготовки навчально-наукового інституту фізики, математики, економіки та інноваційних технологій Ольга Дідовська, аспірантка 3-го року підготовки факультету психології, педагогіки та соціальної роботи Ірина Хлопик, аспірантка 3-го року підготовки навчально-наукового інституту іноземних мов Юлія Демків, аспірантка 3-го року підготовки навчально-наукового інституту фізики, математики, економіки та інноваційних технологій Ірина Партика та аспірантка 3-го року підготовки історичного факультету Наталія Биців. Теми їхніх доповідей були різноаспектними й багатогранними. Вони стосувалися освітньої діяльності Лесі Українки, художнього вираження лицарської етики у її поетичному дискурсі, поетики візуальності у драмі-феєрії «Лісова пісня», питань експресивно-стилістичних особливостей фразеологізмів епістолярної спадщини письменниці, дослідження творів поетки методами математичної лінгвістики тощо.

Не менш цікавим було й обговорення доповідей.

Generic selectors
Exact matches only