Науково-практична конференція до Дня Європи в Україні на факультету історії, педагогіки та психології

18 травня 2023 року, у стінах факультету історії, педагогіки та психології (аудиторія 101), пройшла студентсько-викладацька науково-практична конференція, приурочена до Дня Європи в Україні на тему: «Взаємини України із слов’янськими країнами у час російсько-української війни». Оргкомітетом заходу виступили деканат факультету та викладачі кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін.

Конференція розпочала свою роботу із вшанування пам’яті загиблих Героїв ЗСУ та слів вдячності на їхню адресу. Модераторами конференції (заступник декана, доцент Володимир Галик та доцент Світлана Біла) було окреслено мету та головні завдання роботи заходу. Із вітальними словами до присутніх, одночасно із актуальними доповідями виступили: декан факультету – доцент Орест Гук; заступники декана – доценти Володимир Галик та Андрій Зимянський; доцент кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін – Світлана Біла. У своїх привітальних словах, виступаючі подякували ЗСУ за можливість проведення такого роду заходів, акцентували на актуальності проведення даної конференції, висловили побажання Миру і Перемоги Україні у боротьбі з агресором, а також висловили сподівання плідних результатів у ході дискусій в рамках роботи конференції.

Разом, у процесі вітального слова, декан факультету – Орест Гук охарактеризував проблему волонтерських місій від слов’янських країн щодо України у роки російсько-української війни. Заступники декана: Володимир Галик проаналізував питання російсько-української війни як загрози для суверенітетів слов’янських країн, акцентуючи при цьому на викликах та шляхах подолання; Андрій Зимянський, в свою чергу, зупинився на характеристиці організації психологічної допомоги українцям у слов’янських країнах, котрі постраждали російсько-української війни. Доцент Світлана Біла, у своїй доповіді окреслила особливості вивчення історії російсько-української війни у польських суботніх школах.

Друга частина заходу супроводжувалася цікавими доповідями-презентаціями  студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Левову частку таких презентацій було представлено у контексті реакції Польщі на дії російського агресора та її допомогу Україні під час російсько-української війни. Зокрема, Тетяна Носилевська охарактеризувала проблему дипломатичної допомоги Україні від Польщі у часі російсько-української війни, а такі студенти як Тетяна Топільницька і Руслана Кахновець представили доповіді-презентації на теми: «Військова допомога Україні від Польщі в час війни з росією» та «Гуманітарна допомога Україні від Польщі в період російсько-української війни». Разом з тим, дві презентації торкалися висвітлення різного роду аспектів взаємозв’язків України із Чеською Республікою після щирокомасштабного вторгнення російського агресора. В цьому плані, студент Андрій Данч розповів про чесько-українські дипломатичні відносини у час повномасштабного вторгнення росії в Україну, а студент Роман Брух зупинився на характеристиці гуманітарної співпраці між Чехією та Україною у період 2022 – 2023 років.

Інші учасники конференції також представили цікаві дослідження: студент Роман Гобрей приділив увагу волонтерським діям балканських країн щодо України в період російсько-української війни (на прикладі Північної Македонії, Хорватії та Словенії); студентка Ірина Луців охарактеризувала словацько-українську різновекторну співпрацю у період війни росії із Україною; студентка Олена Бачинська торкнулася аналізу взаємовідносини білорусі та України у період російсько-української війни.

Загалом, у роботі заходу взяло участь близько тридцяти учасників. Обговорювані проблеми супроводжувалися дискусіями, різного роду міркуваннями, доповненнями та побажаннями.

При кінці заходу, учасники оргкомітету подякували учасникам за плідну роботу, побажали усім Миру й Перемоги, висловили сподівання на подальші організації такого роду науково-практичних конференції, окресливши можливі перспективні теми для них.

Вам буде цікаво