Науково-практична конференція до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди

Враховуючи важливість постаті Григорія Сковороди, Верховна Рада України постановила у грудні 2022 року урочисто відзначити на державному рівні 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди – видатного українського філософа-містика, богослова, поета, педагога, композитора літургійної музики, «людини-університету» своєї епохи. Наш університет також долучився до комплексу наукових та культурно-мистецьких заходів, присвячених ювілейним урочистостям на пошанування великого митця.

14 квітня 2021 року відбулася науково-практична конференція «Феномен Григорія Сковороди від минулого до сучасності: культурний, літературний, філософсько-богословський вимір» в режимі онлайн, яку підготувало й провело Наукове товариство студентів та аспірантів імені професора Василя Надім’янова. Молоді науковці з різних інститутів і факультетів університету підготували доповіді, презентації, взяли участь в дискусії.

Модератором конференції виступила аспірантка 4-го року підготовки Наталія Биців. Вітальні слова виголосили проректор з наукової роботи професор Микола Пантюк та завідувачка аспірантури і докторантури доцентка Олена Куцик.

На початку конференції доцентка кафедри філософії імені професора В.Г. Скотного Жанна Янко розкрила мету сучасної філософії освіти в контексті вчення Григорія Сковороди. Естафету творчості письменника, що стала символом України, її сучасного феномену, прийняли студенти-науковці. Не менш цікавою була й тема доповіді студентки ІІІ курсу філологічного факультету Ірини Мицак, яка розповіла про ідею душевного миру та щастя у творчості Григорія Сковороди. Студентка ІV курсу факультету психології, педагогіки та соціальної роботи Марта Гривняк розповіла про Григорія Сковороду і його педагогічну спадщину. Роман Дидик, здобувач другого (магістерського) рівня вищої освіти інституту музичного мистецтва, ознайомив учасників конференції з проблемою осмислення спадщини великого українця Сковороди. Студентка ІІ курсу історичного факультету Руслана Кахновець проаналізувала феномен Григорія Сковороди від минулого до сучасності у філософсько-педагогічному аспекті. Про Григорія Сковороду в контексті  сучасної української культурології розповіла студентка ІІ курсу інституту іноземних мов Христина Стасишин.

Цікавою й змістовною була також друга частина конференції, на якій виступили аспіранти: філологічного факультету (Анна Розлуцька, Леся Баранська, Уляна Куцик, Андрій Куцик, Мар’яна Ліщота, Іванна Токарська), інституту фізики, математики, економіки та інноваційних технологій (Ірина Партика, Ольга Дідовська, Марія Биців), історичного факультету (Анна-Любов Мафтій, Наталія Биців, Ярослав Тарасюк), інституту іноземних мов (Антоніна Чернявська, Юлія Демків), факультету психології, педагогіки та соціальної роботи (Ірина Хлопик). Теми їхніх доповідей були різноаспектними й багатогранними. Вони стосувалися проблем морально-етичної константи світогляду Григорія Сковороди, біблійних алюзій у його творчості, християнської моралі у байках, художньої спадщини видатного митця у контексті барокової поетики, рецепції античної спадщини байкарської творчості письменника, мовних новацій Григорія Сковороди та вияву релігійності у його творах тощо.

Не менш цікавим було й обговорення доповідей.