Науково-методичний семінар «Стежини життя та поезія Лесі Українки»

Першокурсники факультету психології, педагогіки та соціальної роботи спеціальності «Дошкільна освіта» дебютували 24 березня 2022 року! Творчість Лесі Українки знаходить відгук у молодих серцях своїми ліричним, патріотичним, життєлюбним змістом: «Ні, я жива! Я буду вічно жити. Я маю в серці те, що не вмирає…» Суворі події нашої дійсності дають змогу по-новому вчитуватися в рядки віршів, поем відомої українки.

Науково-методичний семінар об’єднав викладачів (професорка Ореста Карпенко, доцентки Анна Федорович, Марія Ярушак, Алла Ревть, Надія Дудник, старші викладачки Олександра Свйонтик, Оксана Яців), студентів інституту іноземних мов і студентів факультету психології, педагогіки та соціальної роботи спеціальності «Дошкільна освіта». Модераторкою семінару виступила кураторка першокурсників старша викладачка Олександра Свйонтик, яка виголосила вступне слово, звернувши увагу на важливості поетичного слова у професійному розвитку педагога як носія культури рідного народу.

В першій частині семінару студенти презентували життєвий шлях Лесі Українки з географічними зупинками і читали поезії у хронологічній послідовності. Історична мандрівка в часі з поетесою перенесла слухачів із Волині до Відня, з Болгарії до Німеччини, з Києва до Італії, з Грузії до Криму. На точкових зупинках було представлено відомі поезії й уривки творів мисткині. У виконанні студентів прозвучали твори: «Надія» (Ілона Пивоварник), «Як дитиною, бувало» (Христина Білоган), «На зеленому горбочку» (Анна Ортинська), «Конвалія» (Наталія Коркішко), «Contra spem sperо!» (Марта Гельо), «Вишеньки-черешеньки» (Анна Гучок), «…Порвалась нескінченна розмова», «Вже сонечко в море сіда» (Інеса Леснянська, Валентина Барчак), «Коханій мамі» (Марія Семен), «Хотіла б я тебе, мов плющ, обняти» (Анастасія Симоненко), «Присвята на столітній ювілей української літератури» (Ірина Денис), «Pontos axeinos» (Лілія Макарик), уривки з поем «Одержима» й «Лісова пісня». Закінчилася часова подорож ліричною піснею на слова Лесі Українки «Давня весна», яку виконала студентка Анастасія Перевізник.

Друга частина семінару – вікторина, яку підготували студентки Христина Гав’як, Олеся Козак, Ірина Денис. Це дало змогу учасникам проявити кмітливість та уважність щодо важливих моментів життєпису поетеси. Майже на всі запитання вдалося відповісти вірно. А проблемні запитання залишилися для подальшого вдосконалення власних знань у культурному та національному світогляді студентів і викладачів.

Всі викладачі подякували за цікавий екскурс та приємні моменти спогадів про шкільні роки й щем душі в яскравих описах краси нашої української землі. До нових зустрічей! До перемоги! Слава Україні!