Науково-методичний семінар «Цікаві факти із життя К.Д.Ушинського (до 200-річчя із дня народження)»

На факультеті української та іноземної філології 3 травня відбувся цікавий та змістовний науково-методичний семінар «Цікаві факти із життя К.Д.Ушинського (до 200-річчя із дня народження)». Досить незвично було й те, що крім очної зустрічі, на якій були присутні викладачі кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Дудник Н.З., Свйонтик О.О., Ревть А.Б., Ашиток Н.І., Гевко О.І. та он-лайн: Пантюк Т.І., Чепіль М.М., Карпенко О.Є., Федорович А.В., Яців О.І., Невмержицька О.В., інші викладачі факультету історії, педагогіки та психології та факультету української та іноземної філології, а також студенти трьох факультетів: факультету фізики, математики, економіки та інноваційних технологій (М−201 Б, ФЗ−203 Б, ІН−205 Б, ТТІ−209 Б, ПТ−210 Б), факультету української та іноземної філології (групиУА-22 Б, УА−23 Б, ПА−23 Б) та факультету історії, педагогіки та психології (студенти спеціальності дошкільна освіта), проходила одночасно зустріч в онлайн форматі у ZOOM конференції. Організатором та модератором цього заходу була кандидат педагогічних наук, доцент кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Гевко Оксана Іванівна.

Основні тези із життя та діяльності К.Д.Ушинського присутнім презентували студенти факультету фізики, математики, економіки та інноваційних технологій Квецко Вікторія (ІН−205 Б), Микицей Світлана (М−201 Б). Яскраві моменти та цікаві факти із життя, творчості та спадщини К.Ушинського висвітлили Гілевич Аліна, Думич Наталія та Пацак Тетяна, студенти гр. УА−22 Б факультету української та іноземної філології.

Не менш цікавими та змістовними були доповіді студентів групи ТТІ−209 Б факультету фізики, математики, економіки та інноваційних технологій Мошовської Андріани та Лаврів Ірини, які висвітлили прогресивні ідеї гармонійного та національного виховання К.Ушинського, розповіли про інтелектуальну сутність основних творів педагога, його ідеї та пропозиції щодо вимог та особливостей підготовки педагогів. Досить цікаво та креативно підійшла до розгляду творів К.Д.Ушинського для дітей студентка гр. ПА−23 Б факультет української та іноземної філології Чапля Христина, адже крім змісту та жанру вказаних творів, учасники семінару дізналися про методи роботи педагогів з дітьми, ознайомилися із виглядом цих творів як і з років життя педагога, так і в сучасній інтерпретації.

Але, напевно, найкреативнішим моментом проведеного науково-методичного семінару було проведення вікторини «Творчість та погляди К.Ушинського», яку підготувати студенти гр. УА−21 Б факультет української та іноземної філології Буштин Марія, Качмар Соломія, Крупач Наталія, Сливчук Юлія, Тріщ Наталія, Федишин Катерина. Для цього дівчата зібрали чимало інформації, яку вправно і змістовно вклали у різноманітні інформаційно-розважальні заходи та вікторини.

Зокрема, Буштин Марія та Крупач Наталія (УА−21) запропонували учасникам семінару цікавий кроссенс, що підсумував життя та творчу спадщину Костянтина Дмитровича. Разом із ведучими цієї частини семінару слухачі складали асоціативний кущ, де підібирали слова, які якнайповніше описували особистість К.Ушинського; розгадували приховане слово з цитат афористичного та педагогічного характеру Констянтина Ушинського; відгадували назви праць видатного педагога за хмаринками тегів; обирали правильні варіанти моментів із життя та діяльності К.Ушинського, а також погоджувалися або спростовували із певними твердженнями, що знаменують діяльність та спадщину педагога; відгадували крилаті фрази за асоціативними малюнками та продовжували вислови К.Ушинського.

Підсумувала цікавий та змістовний науково-методичний семінар канд.пед.наук, доц.кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Гевко Оксана Іванівна. Із словами зацікавлення та подякою щодо проведення цього заходу виступила кандидат педагогічних наук, доцент кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Дудник Надія Зеновіївна.

Дудник Н.З. крім змістовності науково-методичного семінару відмітила учасниць конкурсу студентських наукових робіт «Ти потрібен країні для перемоги» студенток групи УА−22 Б Дигдалевич Анну, Добуш Вікторію та Яценко Марту та їх наукового керівника Гевко Оксану Іванівну, роботи яких були визначені як одні з кращих, а студентки нагороджені цінними призами та подарунками.

Цей конкурс проводився напередодні спільно районною Дрогобицькою військовою адміністрацією, ДДПУ ім.Івана Франка та факультетом історії, педагогіки та психології. Конкурс проводиться з метою створення умов для розвитку інтелектуального потенціалу талановитої молоді нашого регіону, підтримки наукової та творчої роботи студентів, стимулювання їх інтересу до дослідницької роботи.

кандидат педагогічних наук, доцент

кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти

Гевко Оксана Іванівна

Вам буде цікаво