Науковці кафедри правознавства, соціології та політології розпочали міжнародне опитування учнів шкіл

Науковці кафедри правознавства, соціології та політології Дрогобицького університету розпочали проведення другого етапу міжнародного соціологічного дослідження серед учнів закладів середньої освіти міст Дрогобича і Дрогобицького району на тему: «Здоровий спосіб життя та ризикована поведінка молоді», започаткованого ще у 2016 році. Керівником проекту з українського боку є професор Світлана Щудло, безпосередньо залучені – доценти Оксана Зелена та Ірина Мірчук. Планований обсяг вибірки складає 950 учнів 9-х класів шкіл Дрогобиччини, яка буде доповнена опитуванням близько 800 школярів шкіл Львова соціологами НУ «Львівська політехніка».

Дослідження проводиться паралельно в Польщі та Україні, у співпраці та за організаційної й фінансової підтримки партнерських організацій – Державної агенції розв’язання алкогольних проблем (PARPA) та Інституту неврології та психіатрії (м. Варшава, Польща).

Повторне проведення опитування дасть змогу прослідкувати динаміку змін у поведінці учнівської молоді, зокрема зумовлених пандемією. За матеріалами попереднього дослідження опубліковано ряд сумісних міжнародних публікацій, у тому числі і колективну монографію. Основні наукові висновки апробовані на конференціях у Варшаві, Кракові, Загребі, Будапешті, Легніце, Києві, Львові, Дрогобичі. Низку просвітницьких заходів проведено для освітян Дрогобиччини. Сподіваємося, що отримані нові дослідницькі результати будуть мати суттєве наукове і прикладне значення.

Generic selectors
Exact matches only