Науковці кафедри педагогіки та методики початкової освіти долучилися до роботи Міжнародної онлайн-конференції

20 травня 2021 року у Всесвітній день вишиванки професорсько-викладацький склад кафедри педагогіки та методики початкової освіти Дрогобицького університету взяв участь у ІІ Міжнародній онлайн-конференції «Україно моя вишивана», яку організували Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України спільно з Державним вищим навчальним закладом «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» та Асоціацією науково-дослідних, навчально-методичних лабораторій педагогічних закладів вищої освіти України. Модератори: завідувач відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Наталія Богданець-Білоскаленко; завідувач творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат» ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» доцент Інна Червінська.

На заході наукова спільнота України разом із представниками США, Канади, Італії, Польщі студіювала етнокультурний та освітньо-виховний потенціал української вишиванки, акцентуючи на проблемі культури, вишивання і традицій як невід’ємних елементів української національної ідентичності, особливостях вишиванки різних регіонів України у контексті традицій та сучасності. Увага також зосереджувалася на регіональному контексті освітнього феномену вишиванки в сучасну епоху цифровізації та виховному її потенціалі як об’єднавчого коду всіх українців світу.

Проблему патріотичного виховання студентської молоді як майбутніх учителів початкових класів закладу загальної середньої освіти на прикладі проведення виховних заходів, які є на факультеті початкової та мистецької освіти Дрогобицького університету, зокрема «Чарівний світ вишиванки», представляла у своїй доповіді завідувач кафедри педагогіки та методики початкової освіти доцент Лілія Стахів.

Дякуємо організаторам наукового заходу та його модераторам за наданий позитив і незабутні приємні враження від проведеної онлайн-конференції.

Вам буде цікаво