Науковці Дрогобицького університету взяли участь у першій сесії Українсько-хорватського академічного форуму

23 березня 2021 року в режимі онлайн відбулася перша наукова сесія Українсько-хорватського академічного форуму, який був заснований з ініціативи Посла України в Хорватії Василя Кирилича. Відзначимо, що наш університет наприкінці минулого року став одним з активних учасників організації форуму.

Модератором сесії, яка зібрала приблизно 100 науковців із різних університетів та наукових установ України, Хорватії, США, став відомий хорватський учений, доктор філософських наук, професор Загребського університету Євген Пащенко. До учасників форуму з вітальними словами звернулися Посол України в Хорватії Василь Кирилич та ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника професор Ігор Цепенда.

Темою першої наукової сесії Українсько-хорватського академічного форуму стала проблематика етногенезу хорватів та українців у доісторичні (дописемні) часи. Свої наукові доповіді представили: доктор біології, професор університету в Пенсильванії (США) та Спліті (Хорватія) Драган Пріморіц; доктор біології Олексій Нікітін (США); провідний науковий співробітник Інституту народознавства НАН України, доктор історичних наук Сергій Сегеда; доктор біологічних наук, професор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Ольга Утєвська. Учені сфокусували свою увагу на генетичній спорідненості українців і хорватів, розкривши біологічні та, частково, археологічні (антропологічні) аспекти генетичної пов’язаності двох народів із часів палеоліту, мезоліту, неоліту та бронзового віку.

Наш університет на першій сесії Українсько-хорватського академічного форуму представляли декан історичного факультету професор Микола Галів та заступник декана історичного факультету з наукової роботи доцент Володимир Галик. За підсумками сесії науковці з різних країн домовилися про тематику другої наукової сесії, яка знову ж стосуватиметься питань етногенезу українців і хорватів.

Вам буде цікаво