Науковці Дрогобицького університету взяли участь у Міжнародній науковій конференції та партнерській зустрічі

16 – 18 вересня 2021 року Полоністичний науково-інформаційний центр імені Ігоря Менька вже увосьме виступив міжнародним партнером наукової інтердисциплінарної конференції «На пограниччях культур і народів», яка від 2013 року щороку відбувається у Державному закладі вищої освіти імені Яна Ґродка (попередня назва: Державна вища професійна школа імені Яна Ґродка) у Саноку (Польща). У межах цього міжнародного наукового форуму впродовж останніх років своїми науковими поглядами та концепціями поділилися такі науковці нашого університету: Павло Скотний, Ірина Лозинська, Олександра Проць, Світлана Щудло, Олена Квас, Марія Каралюс, Ірина Бермес, Олександра Німилович, Оксана Бобечко, Олена Галян, Ігор Галян, Віра Меньок.

Цьогоріч Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка на конференції у Саноку вже не вперше представили доценти Павло Скотний, Віра Меньок, Ірина Лозинська та Олександра Проць. Павло Скотний виголосив доповідь про спричинені пандемією коронавірусу проблеми української економіки та суспільства, Віра Меньок розповіла про оніризм як територію Іншого у текстах Артура Шніцлера та Бруно Шульца, Ірина Лозинська торкнулася проблем насаджування православ’я у Східній Галичині під час Першої світової війни, Олександра Проць розповіла про bullying у школі як правову проблему.

Цьогоріч учасники заходу сконцентрувалися на проблемі «Свої – Чужі – Інші», що торкалася найрізноманітніших сфер наукової рефлексії над культурою, літературою, мистецтвом, історією, суспільством, економікою тощо. Серед учасників конференції були науковці з Польщі, України, Словаччини, Іспанії, Росії. Впродовж трьох днів пленарних і секційних конференційних засідань було виголошено близько шістдесяти наукових доповідей із різних галузей гуманітаристики, суспільних та економічних наук. Наукове насичення конференції урізноманітнилося такими культурними заходами, як культурознавча подорож Саноком, відвідини осередків етнокультури та регіонального промислу скла у Кросно, екскурсія в одному з найбільших у Європі Саноцькому музеї просто неба.

Слова вдячності за успішно організовану конференцію висловлюємо науковим працівникам Державного закладу вищої освіти імені Яна Ґродка у Саноку докторці Йоланті Карольчук, професорові Робертові Ліпельтові та секретареві оргкомітету Анні Футимі. Сподіваємося, що Полоністичний центр Дрогобицького університету й надалі виступатиме міжнародним партнером щорічної саноцької конференції «На пограниччях культур і народів», під час якої науковці Франкового університету зможуть поділитися своїми науковими концепціями порозуміння, єднання та творення спільних вартостей у культурному просторі українсько-польського Пограниччя.

Після завершення саноцького наукового форуму його дрогобицькі учасники побували у Любліні на запрошення Ґжеґожа Юзефчука – голови люблінського Товариства Фестиваль Бруно Шульца, почесного доктора та багатолітнього партнера Дрогобицького університету. Павло Скотний, Ірина Лозинська та Віра Меньок були учасниками партнерської зустрічі, присвяченої розвиткові й урізноманітненню подальшої співпраці між Дрогобичем та Любліном, зокрема в межах Міжнародного Фестивалю Бруно Шульца у Дрогобичі. Ця зустріч була підсумком щойно завершеного люблінсько-дрогобицького мистецького пленеру, організованого головою Товариства Фестиваль Бруно Шульца (учасники з Дрогобича – художник Левко Микитич та фотомитець Ігор Фецяк). Окрім цього, це була рідкісна нагода поспілкуватися з видатним поетом та перекладачем Богданом Задурою – справжнім амбасадором української літератури у Польщі; ксьондзом професором Альфредом Вєжбіцьким з Люблінського католицького університету – відомим теологом, прихильником релігійної етики й толерантності; професором Маріушем Джевінським з Люблінського університету Марії Кюрі-Склодовської – відомим художником та педагогом з образотворчого мистецтва, нині директором з питань культури ультрасучасного Центру зустрічі культур у Любліні; перекладачкою Ганною Абрамович; вірними друзями дрогобицького ШульцФесту Ельжбетою та Лєшеком Цвалінами; люблінським художником Бартоломеєм Міхаловським – постійним учасником ШульцФесту та ініціатором його окремих мистецьких подій.

Водночас Ґжеґож Юзефчук показав яскраві мистецькі місця та події, що ними пишається місто Люблін, зокрема Центр зустрічі культур, виставку сучасного мистецтва у Центрі культури, різноаспектні екстрасучасні експозиції Люблінського національного музею. Перебування у Любліні, як зазвичай, було насичено пізнавальним, дружньо теплим та налаштованим на успішний розвиток подальшої співпраці.

Віра МЕНЬОК,

керівниця Полоністичного науково-інформаційного центру імені Ігоря Менька, доцентка кафедри світової літератури та славістики

 Світлини: Віра МЕНЬОК, Ірина ЛОЗИНСЬКА, Павло СКОТНИЙ

 

Вам буде цікаво