Меню

«

»

Наукова конференція на факультеті історії, педагогіки та психології

24 травня 2023 року на факультеті історії, педагогіки та психології, в період, коли у Дрогобицькому університеті проходять дні науки, відбулася наукова конференція «Україна в умовах агресії росії (2022 – 2023): військово-політичні та соціально-гуманітарні аспекти». Організатором конференції була кафедра історії України та правознавства. Захід розпочався хвилиною мовчання за загиблими українськими героями, які полягли у боротьбі з російським агресором, захищаючи нашу державу.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся заступник декана доцент кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін Володимир Галик. У своїх доповідях-презентаціях викладачі, студенти, аспіранти порушували надзвичайно актуальні і важливі питання сучасної російсько-української війни. На конференції було висвітлено історіографічні та джерелознавчі аспекти проблеми, використання росією історичних міфів у війні проти України, порушення прав дітей в умовах російської агресії, процес створення спецтрибуналу для російського керівництва. Багато уваги приділялося українським й іноземним захисникам та захисницям, легендарним постатям російсько-української війни, діяльності волонтерів.

Доповідачі розкривали масштаби та значення військової й гуманітарної допомоги західних держав Україні для відсічі російського агресора, підтримку українського закордоння, виклики та євроатлантичні і євроінтеграційні перспективи України у контексті повномасштабного російського вторгнення. Обговорювалися перспективи розвитку вищої освіти України в умовах сучасної російсько-української війни, теорія та практика русифікації освітньої сфери на окупованих українських територіях.