Меню

«

»

Наші в Польщі

Надійшла звісточка від наших студенток, які навчаються у Польщі за програмою Erasmus+:

“Усім привіт! Вже минуло понад два місяці нашого стажування у Гуманітарно-Природничому університеті імені Яна Длугоша в Ченстохові. Трішки хочемо поділитися своїми враженнями.

Навчання нам подобається, хоча спочатку здавалося дуже дивним, адже заняття розпочиналися в різний час: найчастіше о 8-ій годині, але бували й такі, що проводилися о 19-ій. Це для нас було доволі незвичним і незрозумілим. Також нас вразила величезна кількість консультацій, на яких студенти мають змогу отримати поради і додаткові роз’яснення від викладачів щодо опанування складної навчальної теми чи послідовності виконання лабораторної роботи.

З-поміж комплексу запропонованих навчальних дисциплін нами були обрані такі: “Програмування”, “Інженерія”, “Матеріалознавство”, “Фоноскопія”, “Токсикологія”, “Економіка”, “Охорона інтелектуальної власності”, “Розробка проєктів віртуальної реальності”. Деякі з цих навчальних дисциплін виявилися дуже складними (ще й давався взнаки «мовний бар’єр»), але ми старанно та із задоволенням їх продовжуємо вивчати. Після двох місяців теоретичного навчання розпочався період захисту лабораторних робіт, виконання практичних проєктів, складання колоквіумів тощо. Однак ми переконалися, що стажування за програмою Erasmus+ є чудовою нагодою спробувати власні сили та розкрити потенційні можливості, зануритися в самостійне доросле життя (купівля харчів, приготування їжі, контроль за фінансами, організація дозвілля та ін.), знайти нових друзів й отримати величезну кількість незабутніх вражень та емоцій. Крім того, з упевненістю можемо сказати, що участь в цій програмі зробила нас більш відкритими, комунікабельними, самостійними й організованими.

Ми щиро вдячні своєму університету і всім тим, хто доклався до організації нашого стажування у польському виші, адже для нас це не лише безцінний досвід здобуття освіти в Європі, а й розширення світогляду, урізноманітнення професійної підготовки, широкий простір для реалізації власних задумів і мрій.

Студентки факультету фізики, математики, інформатики та інноваційних технологій Андріана Мошовська та Ольга Закревська».