Наші студентки в австрійському Лінці

Зимовий семестр 2022/23 н.р. студентки факультету української та іноземної філології Валентина Полєвік (гр. АН-41Б), Зоряна Нискогуз та Вікторія Гула (гр. ПАН-35Б) провели у Приватному педагогічному університеті Лінцської єпархії (Австрія), навчаючись за програмою академічної мобільності Еразмус+. Повернувшись в Alma mater, вони діляться своїми враженнями.

Наше навчання розпочалося наприкінці вересня з орієнтаційного тижня, протягом якого наші координатори провели екскурсію університетом, розповіли нам, як відбувається навчальний процес, як користуватися онлайн-платформою, а також ми познайомилися з іншими студентами з нашої інтернаціональної групи. Щоб згуртувати нас та познайомити з містом, координатори організували різні спільні заходи, в тому числі і гастро-тур, під час якого ми мали змогу спробувати різні кухні світу.

В університеті ми черпали багато нових знань, брали активну участь у семінарах, книжкових клубах та університетських заходах. У нас були цікаві дисципліни, наприклад, “Розвиток навичок англійської”, де нам пояснювали, як правильно викладати англійську мову учням різних вікових груп. Також ми навчились аналізувати академічне письмо, його цінність на парах зі “Стратегій та програм виправлення помилок”. На практикумі “Кухня та культура їжі” у нас була можливість скуштувати різноманітні австрійські національні страви, приготувати українські страви, зокрема вареники та деруни, які, безумовно, сподобались іноземним студентам. Протягом нашого семестру ми здобували іноземний досвід, навчались новому, вчились на помилках і постійно популяризували українську освіту й культуру.

Ми познайомились із австрійською системою освіти, адже проходили практику у школі. Під час неї ми підвищили свій рівень володіння німецькою мовою, розвивали практичні навички спілкування з дітьми молодшого шкільного віку.

Можемо констатувати, що закордонний семестр –  це чудова можливість здобути нові знання, досвід, а також розширити світогляд. Протягом навчання та проживання в Австрії ми стали самостійнішими, впевненішими та дізналися безліч цікавих речей про інші країни, їхні побут, культуру, звичаї. У нас залишилось багато приємних спогадів, хороших друзів з багатьох куточків світу і, звісно, ми здобули знання, потрібні для майбутньої педагогічної роботи.