«Нас єднає рідна мова»

Починаючи з 2000 року, світова громадськість відзначає Міжнародний день рідної мови. Хоч для вшанування рідної мови для українців встановлено 9 листопада, день пам’яті Святого преподобного Нестора Літописця, Міжнародний день рідної мови – слушний привід нагадати про важливість збереження української мови і забезпечення її повноцінного функціонування.

Мова – духовний скарб нації. Вона формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію.

У нашому університеті також відзначили Міжнародний день рідної мови. 21 лютого 2023 року профком студентів та студентське самоврядування в онлайн-режимі провели конкурс, який передбачав написання студентами диктанту з української мови. Кожний факультет делегував трьох учасників.

З вітальним словом до конкурсантів звернувся голова профкому студентів Ігор Гівчак, який проінформував про умови проходження конкурсу.

Доцентка кафедри української мови Уляна Галів підготувала диктант про вічне слово Кобзаря.

Після написання диктанту конкурсанти сфотографували свої роботи і електронною поштою відправили на перевірку.

Відповідно до умов конкурсу відзначено три кращі роботи.

Отже, переможцями стали:

ІІІ місце – Уляна Мушинська (факультет фізики, математики та інноваційних технологій);

ІІ місце – Уляна Савицька (факультет фізичного здоров’я та природничих наук);

І місце – Лілія Федишин (факультет української та іноземної філології).

Переможці конкурсу будуть нагороджені грошовими преміями відповідно до кошторису органу студентського самоврядування університету.

Організатори висловлюють щиру подяку студентам, які долучилися до цього заходу.

Нехай українське слово стане для усіх нас незгасним символом єдності української нації!