Народне мистецтво Бойківщини – історія та сучасність

1 – 2 жовтня 2020 р. у Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Народне мистецтво Бойківщини – історія та сучасність», присвячена 164-й річниці від дня народження Івана Франка та до 87-й річниці від дня народження заслуженого майстра народної творчості України Мирослави Кот. Організатором заходу виступила кафедра технологічної та професійної освіти (завідувач – проф. Оршанський), творча лабораторія «Мистецька Бойківщина» (завідувачка – доц. Надія Кузан) Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка та Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі» (директор – доц. Богдан Лазорак).

На урочистому відкритті конференції виступили: голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, проректор з наукової роботи ДДПУ проф. Микола Пантюк, заступник директора ННІФМЕІТ доц. Павло Скотний.

У конференції взяло участь понад 30 учасників з різних куточків України. Тематика конференції містила такі чотири напрями: 1) Іван Франко і бойківська народна культура; 2) творчий  і  науковий внесок у дослідження та популяризацію народного мистецтва Бойківщини; 3) використання традицій бойківського народного мистецтва у національно-патріотичному вихованні сучасної молоді; 4) традиційні й інноваційні технології навчання різним видам народного декоративно-ужиткового мистецтва.

У межах конференції, крім академічних наукових доповідей (проф. Леонід Оршанський, проф. Галина Сабат, проф. Роман Яким, проф. Андрій Цина, доц. Богдан Лазорак, доц. Надія Кузан, доц. Лідія Федоронько, доц. Ірина Грицюк, доц. Роксоляна Загайська та ін.), відбувався огляд виставок творчих робіт викладачів і студентів Львівської національної академії мистецтв та Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, були організовані невелички майстер-класи для студентів, проведені екскурсії експозиційними залами та фондами музею Івана Франка.