На кафедрі філософії, соціології та політології ім. проф. В.Г. Скотного відбувся круглий стіл з нагоди 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди

7 грудня 2022 року кафедра філософії, соціології та політології імені професора Валерія Григоровича Скотного провела круглий стіл з нагоди 300-річчя від дня народження великого українця, оригінального мислителя, непересічної постаті Григорія Сковороди на тему «Григорій Сковорода – засновник української класичної філософії».

У роботі круглого столу взяли участь викладачі кафедри і студенти Дрогобицького університету. Вступне слово виголосила завідувачка кафедри професорка Надія Скотна, окресливши велич постаті Григорія Сковороди як втілення свободи українського національного духу. Професорка зазначила, що Григорій Сковорода є символом національної філософії та української культури, а його творчість – важливий чинник становлення ідентичності українського народу.

Цікаві наукові доповіді та презентації студентів засвідчили зацікавлення постаттю Григорія Сковороди, життєвим шляхом і творчістю мислителя. Теми доповідей актуалізували основні ідеї великого українця: проблему самопізнання та самовдосконалення людського буття; проблему досягнення щастя; значення свободи у житті людини і народу; проблему спорідненої праці; морально-етичні та філософсько-релігійні погляди мислителя. Також відбулися цікаві дискусії в чаті круглого столу, особливо захопливо студенти ділилися своїми поглядами на те, як би Григорій Сковорода сприйняв факт зображення його портрета на грошовій купюрі та щодо осмислення символіки знака «Нерівна рівність».

Цьогорічний ювілей відбувається в умовах російсько-української війни, в якій українці борються за свою свободу і незалежність. Знаковим видається те, що під завалами навчального корпусу педагогічного університету вціліла статуя Григорія Сковороди як символ української стійкості та сили духу. Український філософ жив і творив в умовах бездержавності, тотальної русифікації, імперських заборон української мови та української культури, персонального переслідування усіх, хто мав сміливість бути українцем. Особливо цінним для нас є те, що Сковорода вмів захищати свою свободу в умовах поглинання імперією всього українського за духом. Григорій Сковорода народжений українським народом та уособлює дух українського народу. Теми доповідей вкотре засвідчили актуальність філософії великого мислителя для сучасного світу та її особливе значення для незалежної України.

Generic selectors
Exact matches only