На кафедрі англійської мови та перекладу відбувся круглий стіл з нагоди 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди

У середу 30 листопада 2022 року з нагоди 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди на кафедрі англійської мови та перекладу відбувся круглий стіл на тему «Рецепція та інтерпретація літературної творчості Григорія Сковороди крізь призму наукових досліджень». У роботі круглого столу взяли участь викладачі кафедри. Доповідачка, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри Любов Сливка охарактеризувала основні мотиви творчості визначного філософа та поета та коротко ознайомила присутніх з рецепцією та інтерпретацією його творчості крізь призму наукових досліджень. Зокрема, доповідачка зазначила, що про життя та творчість Сковороди написано сотні історико-філософських, богословських, літературознавчих, лінгвістичних, педагогічних, музикознавчих та інших розвідок, його твори видавалися багато разів не лише в оригіналі, але й у численних перекладах, а сам він став знаковою фігурою для цілого грона блискучих письменників та інтелектуалістів: досить пригадати бодай Тараса Шевченка, Івана Франка, Льва Толстого, Олександра Потебню, Володимира Соловйова, Володимира Ерна, Миколу Сумцова, Дмитра Багалія, Михайла Грушевського, Сергія Єфремова, Миколу Бердяєва, Олексія Лосєва, Миколу Зерова, Миколу Хвильового, Павла Тичину, Михайла Булгакова, Дмитра Донцова, Івана Мірчука, Дмитра Чижевського, Георгія Флоровського, Юрія Лотмана, Юрія Шевельова, Ришарда Лужного, Богдана Гаврилишина, Роланда Піча, Сергія Аверинцева, Івана Павла ІІ чи Пауло Коельо. Викладачі кафедри активно долучились до обговорення рецепції та інтерпретації творчості Григорія Сковороди, зокрема, дослідили та коротко проаналізували розвідки над діяльністю Г.Сковороди як перекладача. Слід зазначити, що пророче передбачаючи майбуття, а в ньому долю свого народу, великий письменник і філософ – писав: «Ми створимо світ кращий. В майбутній Україні бачу все нове: нових людей, нове творіння і нову славу». Можливо, ми українці ХХІ століття, є тими людьми, які творять нашу нову славу, нашої оновленої землі, на цій землі завжди житиме в серцях вдячних правнуків легендарний любомудр, наша гордість і слава – Григорій Сковорода.