»

На історичному факультеті завершилася археологічна практика

Упродовж 21 червня – 4 липня 2021 року студенти першого курсу бакалаврського рівня вищої освіти історичного факультету проходили археологічну практику. З огляду на карантинні умови вона уже другий рік поспіль відбувається здебільшого у дистанційному форматі. Однак цьогоріч керівник археологічної практики професор Леонід Тимошенко та декан історичного факультету Микола Галів організували для студентів-першокурсників екскурсію до Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», який, згідно з укладеною угодою, є базою археологічної практики для здобувачів освіти спеціальності «Середня освіта (Історія)».

5 липня 2021 року студенти мали змогу дізнатися про систему роботи відомого в Україні Франкового музею в Нагуєвичах. Екскурсію для наших студентів провів випускник історичного факультету, а зараз науковий співробітник ДІКЗ «Нагуєвичі» Назар Юрчишин. Він ознайомив студентів з практичним аспектами функціонування музею, збирання, дослідження і зберігання різноманітних артефактів.

Відтак студенти разом з деканом історичного факультету Миколою Галівим, професором Леонідом Тимошенком і директором ДІКЗ «Нагуєвичі» доцентом Богданом Лазораком відвідали археологічну памʼятку – давньоруське городище Х – ХІV ст. у с. Ступниця на Дрогобиччині. Доцент Богдан Лазорак та магістр Назар Юрчишин розповіли студентам історію відкриття і дослідження памʼятки відомими науковцями І. Шараневичем, М. Грушевським, В. Кобільником, окреслили її розміри, розкрили різні аспекти формування валів, ровів, дитинця, ремісничого посаду тощо, визначили місце цього добре укріпленого городища у системі оборони галицько-руських земель.

Відзначимо, що на наступний рік керівництвом заповідника «Нагуєвичі» при підтримці владних органів, депутатів і меценатів, зокрема Андрія Дулібʼяника, планується проведення археологічних розкопок на теренах Ступницького городища. З огляду на наявність договору про базу навчальної практики між заповідником і нашим університетом, студенти історичного факультету матимуть змогу набути практичного досвіду проведення археологічних досліджень, який збагатить їхні знання про давню історію України.

Адміністрація та студенти історичного факультету висловлюють подяку директору Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» кандидату історичних наук Богданові Лазораку та магістру Назарові Юрчишину за цікаву й змістовну екскурсію.