На історичному факультеті з нагоди Дня Соборності України проведено конкурс студентських наукових робіт

103 роки тому, 22 січня 1919 року, відбулося проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Акт Злуки увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини й став однією з найважливіших подій для державотворення України у ХХ ст.

З нагоди Дня Соборності України на історичному факультеті було організовано та проведено конкурс наукових робіт здобувачів освіти першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти. На конкурс було подано 11 наукових робіт, деякі з яких уже пройшли певну наукову апробацію, зокрема були опубліковані у наукових виданнях. Роботи розглядало авторитетне журі у складі завідувача кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін професора Олега Петречка, завідувача кафедри історії України професора Василя Ільницького, професорки кафедри історії України Лідії Лазурко.

За результатами конкурсу І місце посіла праця «Історія парафіяльних храмів села Брониця (XVIII – перша половина XX ст.)» студента IV курсу Богдана Паньківа (науковий керівник – професор Юрій Стецик). ІІ місце зайняла спільна наукова праця студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти Мирослава Ющишина та Роксолани Романків «Повсякдення студентів Львівського державного педагогічного інституту (1944 – 1960)» (науковий керівник – професор Микола Галів). ІІІ місце здобули дві роботи: «Парафіяльні храми села Дорожів на Дрогобиччині крізь призму століть» студентки першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Руслани Кахновець  (науковий керівник – доцент Володимир Галик) та «Роль жіноцтва в українському національно-визвольному русі початку ХХ ст.» студентки другого (магістерського) рівня вищої освіти Віталії Шомонки (наукова керівниця – доцентка Оксана Медвідь). Переможці конкурсу будуть нагороджені дипломами.

Науково-педагогічний і студентський колектив історичного факультету вітає всю академічну спільноту Дрогобицького університету з Днем Соборності України й бажає єдності, згуртованості в подоланні численних перешкод у розбудові університетського життя, наснаги, плідної та наполегливої співпраці й взаємодії усім франківцям на різних рівнях і напрямах нашої багатогранної освітянсько-наукової діяльності.