На історичному факультеті вшанували памʼять Михайла Грушевського

24 листопада 2021 року на історичному факультеті у режимі онлайн відбулася студентсько-викладацька науково-практична конференція «Михайло Грушевський – визначний український історик і громадсько-політичний діяч», приурочена до 155-ти річчя від дня народження М. Грушевського (29 вересня 1866 р. – 24 листопада 1934 р.). Організаторами заходу виступили деканат факультету й викладачі кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін.

На початку заходу професор Віталій Тельвак, декан історичного факультету професор Микола Галів, заступники декана доценти Світлана Біла та Володимир Галик (модератор конференції) звернулися до учасників із вітальними словами, наголосивши на винятковій значимості діяльності і творчої спадщини Михайла Грушевського для українського націє- та державотворення, й підкресливши необхідність вшанування пам’яті видатного українського вченого та громадсько-політичного діяча.

Доповіді, присвячені актуальним питанням сучасного грушевськознавства, виголосили науково-педагогічні працівники історичного факультету: професор Віталій Тельвак – «Рецепція суспільно-політичної діяльності Михайла Грушевського в історіографії кінця ХІХ – 80-х років ХХ століття»; професор Микола Галів – «Михайло Грушевський як історик освіти України»; доцентка Світлана Біла – «Михайло Грушевський на сторінках підручників з історії України»; доцент Володимир Галик – «Увіковічення пам’яті М. Грушевського на поштових та непоштових марках в Україні та за кордоном».

Відтак свої презентації представили студенти ІV курсу історичного факультету першого (бакалаврського) рівня вищої освіти: Роман Пелек – «Дитинство та юність Михайла Грушевського»; Іван Яремчук – «Михайло Грушевський і Львівський університет»; Іванна Кіт – «Михайло Грушевський і Наукове Товариство імені Шевченка»; Оксана Репетівська – «Михайло Грушевський і Іван Франко: до історії взаємин та співробітництва»; Тетяна Кузан – «Діяльність Михайла Грушевського в еміграції»; Галина Глех – «Вшанування пам’яті Михайла Грушевського».

Згадані доповіді та презентації супроводжувалися глибокими дискусіями, під час яких було уточнено та спростовано деякі спірні твердження щодо діяльності М. Грушевського. Загалом у заході взяли участь близько 30 учасників (викладачі та студенти історичного факультету).

Насамкінець організатори поділилися міркуваннями щодо подальших перспектив у плані проведення різносторонніх заходів на тему грушевськознавства, висловили всім учасникам слова вдячності, побажали міцного здоров’я.

Володимир ГАЛИК, 

доцент, заступник декана історичного факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків

Вам буде цікаво