На історичному факультеті вшанували пам’ять Івана Франка та Василя Стефаника

У 2021 році українська спільнота відзначатиме два ювілеї – 165-річчя від дня народження Івана Франка та 150-ти річчя від дня народження Василя Стефаника.

Напередодні відзначення цих величних подій для українського народу, академічна спільнота історичного факультету провела захід із метою вшанування пам’яті двох великих українських мужів, тісно пов’язаних із Дрогобиччиною.

17 грудня 2020 року на історичному факультеті в режимі онлайн відбулася студентсько-викладацька конференція-презентація: «Іван Франко і Василь Стефаник: взаємини та співробітництво на тлі епохи». Організаторами заходу виступили деканат, викладачі та студенти історичного факультету. Функцію модератора заходу виконував заступник декана з наукової роботи та міжнародних зв’язків доцент Володимир Галик.

Із вітальним словом до учасників конференції звернувся декан історичного факультету Микола Галів, котрий акцентував на значимості внеску І. Франка та В. Стефаника у розвиток української культури. Відтак Володимир Галик у вступному слові акцентував увагу на історію розвитку взаємин між І. Франком та В. Стефаником. Опісля своїми рефлексіями щодо співпраці двох видатних представників українства поділилися заступник декана доцент Світлана Біла й доцент кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін Галина Гриценко.

Під час конференції здобувачі освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти виголосили чотири доповіді. Оксана Яртим представила презентацію «Дрогобицька гімназія імені Франца Йосифа – alma mater Василя Стефаника та Івана Франка», Анна Пурій розповіла про місце сільської проблематики у творчій спадщині В. Стефаника та І. Франка, провівши аналогії. У наступних двох презентаціях Марти Стецик та Ярини Гребеняк було проаналізовано громадсько-політичну діяльність В. Стефаника й І. Франка, де акцентувалися здобутки та невдачі у цьому річищі діяльності видатних українців, а також простежено основні досягнення щодо увіковічення їх пам’яті у Дрогобичі. Зазначені презентації супроводжувалися багатим наочним наповненням, глибиною підходу до вивчення порушених проблем, аргументованими висновками.

Загалом у роботі конференції взяли участь близько тридцяти здобувачів освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти. Завершуючи захід, організатори побажали всім присутнім міцного здоров’я, подальших творчих здобутків та висловили сподівання, що здобуті знання плідно слугуватимуть їм у подальшій навчальній, а згодом професійній діяльності.

Володимир ГАЛИК,

доцент кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін

Вам буде цікаво