На історичному факультеті відзначили 7-му річницю Революції Гідності

26 листопада 2020 р. на історичному факультеті в режимі онлайн відбулася науково-практична конференція викладачів, студентів та учнів «Революція Гідності: події, люди, пам’ять», присвячена Героям Небесної Сотні. Учасниками конференції стали не лише викладачі і студенти Дрогобицького університету, але й учні та вчителі шкіл Дрогобича, Борислава та сіл Дрогобицького району.

Зі вступним словом до учасників та гостей заходу звернувся декан історичного факультету доцент Микола Галів, який побажав учасникам успіхів, плідної роботи та цікавої дискусії під час обговорення актуальних питань новітньої історії України. Модераторами конференції були доценти Світлана Біла і Єлизавета Копельців-Левицька. Робота науково-практичної конференції відбувалася у форматі «круглого столу» з поетапним обговоренням тематичних напрямів.

Про глибокий, визначальний і незабутній слід подій 2013 – 2014 рр. в історії України та світу цікаво розповіла студентка Роксолана Ленцик, демонструючи презентацію «Революція Гідності. Згадаймо головне». У наступній доповіді заступник декана історичного факультету доцент Світлана Біла розкрила основні аспекти трактування Революції Гідності у шкільних підручниках з історії України.

Студенти Іванна Кіт, Христина Масін, Христина Марків, Андріана Байкенич, Віталіна Шомонка, Ірина Ліпецька, Іван Яремчук, Наталія Михайлишин, Лідія Мазурчак (вчитель Бориславської ЗОШ № 4) поділилися героїчними сторінками Небесної Сотні з Дрогобиччини, Самбірщини, Старосамбірщини, Яворівщини, Івано-Франківщини. Учениця Довжанського НВК І–ІІІ ступенів Вероніка Іваночко під керівництвом вчителя історії Володимира Петриківа презентувала доповідь про вшанування пам’яті героїв російсько-української війни у своїй місцевості (с. Довге (Гірське)). Учні Бориславської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 під керівництвом вчителя-методиста Володимира Драгана ознайомили присутніх зі світлинами та життєписами бориславчан – Героїв Небесної Сотні. Зі специфікою волонтерського руху у Дрогобичі в 2014 році ознайомила учасників конференції учениця Дрогобицького ліцею № 4 імені Лесі Українки Наталя Войтович (керівник – доцент Оксана Медвідь).

У роботі науково-практичної конференції взяла участь волонтерка зі Стебника, громадська діячка Ольга Мицак. Вона поділилася спогадами про свої перші поїздки на Майдан під час Революції Гідності, зазначивши, що ці події змінили долю багатьох українців, котрі відстоювали та продовжують захищати свої права на гідне життя в сильній і незалежній державі.

Революція Гідності у контексті міжнародної політики була представлена у доповідях доцентів Володимира Галика («Резонанс світової спільноти на події в Україні кінця листопада 2013 – лютого 2014 р.: нарізка фактів та коментарів»), Галини Гриценко («Михайло Жизневський – білоруський активіст Євромайдану»), Олександра Козія («Вплив Революції Гідності на учасників протестів у Гонконзі влітку 2019 р.»), студентки Віри Папірник («Реакція західноєвропейських істориків та журналістів на Революцію Гідності в Україні») (керівник – доцент Ірина Лозинська). Витоки російсько-української війни, що почалася у лютому 2014 року і триває досі, у своїй доповіді окреслив декан історичного факультету доцент Микола Галів.

Питання, які розглядалися під час конференції, викликали неабиякий інтерес у студентів та учнів. Насамкінець заступник декана доцент Світлана Біла наголосила, що ми повинні пам’ятати героїчні сторінки недавньої історії, коли у мирній країні проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не матиме гідного майбутнього!

Галина ГРИЦЕНКО,

доцент кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін

Вам буде цікаво