»

На історичному факультеті відбувся круглий стіл

20 жовтня 2021 року на історичному факультеті Дрогобицького університету проведено круглий стіл “Конституційне судочинство – якісна ознака правової держави” (до 25-ї річниці Конституційного Суду України). Захід відбувся в режимі онлайн за ініціативою кафедри правознавства, соціології та політології. Модераторкою виступила доцентка кафедри правознавства, соціології та політології Олександра Проць, яка в своїй доповіді проаналізувала витоки і сучасний стан конституційного судочинства у світі та в Україні.

У роботі круглого столу взяли участь: професорка Світлана Щудло, доцентки Наталія Кантор та Єлизавета Копельців-Левицька, студенти І – ІІ курсів історичного факультету. Під час засідання учасники обговорили актуальні питання формування та діяльності Конституційного Суду України, проблеми його правового статусу й шляхи його подальшого вдосконалення. Зокрема, студентка І курсу Ольга Хомин виголосила доповідь «Недоліки у правовому статусі та діяльності Конституційного Суду України». Студентка І курсу Вікторія Кушнір свою доповідь присвятила темі «Повноваження Конституційного Суду України щодо тлумачення Конституції України».

Учасники круглого столу резюмували, що завдання Конституційного Суду України – забезпечувати становлення України як правової держави.