На історичному факультеті відбулася звітна науково-практична конференція викладачів та студентів

30 березня 2021 року на історичному факультеті в режимі онлайн відбулася звітна науково-практична конференція викладачів, здобувачів першого (бакалаврського), другого (магістерського) та третього (аспірантського) рівнів вищої освіти, яку організувала кафедра історії України.

Робота конференції проходила у трьох секціях: «Історія України від найдавніших часів до початку XX ст.» (модератор – професор Юрій Стецик); «Історія України 20-ті роки ХХ ст. – початок ХХІ ст.» (модератор – доцент Руслана Попп); «Історія України для неісторичних спеціальностей» (модератор – доцент Оксана Медвідь). Учасниками заходу стали понад 50 осіб.

Конференцію відкрив професор Василь Ільницький, який підсумував наукову роботу кафедри історії України за 2020 рік, а також окреслив перспективи науково-дослідницької діяльності.

З цікавими доповідями і презентаціями виступали викладачі, студенти, аспіранти факультету та здобувачі неісторичних спеціальностей. Зокрема було обговорено актуальні проблеми розвитку українського козацтва, формування української державності, українського визвольного руху в західних областях України, становища національних меншин, жіночого виміру української історії.

Науковою новизною та актуальністю для розвитку сучасної української історичної науки відзначилися доповіді студентів: Роксолани Романків («Постать князя Василя-Костянтина Острозького в українській історіографії ХІХ – початку ХХІ ст.»), Катерини Каралюс («Адміністративна праця о. Атанасія Спендовського як настоятеля Луцького братського монастиря (кінець XVIII ст.)»), Тараса Драчевича («Соціально-економічні та національно-культурні аспекти діяльності радикалів на початку ХХ ст.»), Христини Жук («Жінка в українському національно-визвольному русі середини ХХ століття»); аспірантів Назарія Капустинського («Жіночий вимір українського визвольного руху 1920 – 1950-х рр.: історіографічний аспект») та Лілії Гриник («Факти примусу/насильства в українському підпіллі: поодинокі випадки чи «нормальне» поводження з жінками?»).

Конференція показала, що актуальною є і краєзнавча тематика. Найбільшою оригінальністю відзначилися доповіді на цю тематику здобувачів неісторичних спеціальностей: інституту фізики, математики, економіки та інноваційних технологій (Тарас Пилипчин («Юрій Дрогобич – український Нострадамус та ректор найстарішого університету в Європі»), Денис Ошипко («Видавнича діяльність культурно-освітнього товариства «Просвіта» у Галичині (1868 – 1914 рр.)»), Богдан Панів («Імениті гості курорту Трускавця на початку ХХ століття»)); біологічно-природничого факультету (Олена Сторонська («Документальні свідчення про Дорожівський монастир східного обряду (XVII – XVIII ст.)»), Христина Місяйло («Історія с. Верхнє (Турківського району)»)).

Насамкінець організатори конференції наголосили на актуальності й вагомості наукових досліджень та висловили вдячність всім учасникам.