На історичному факультеті відбулася зустріч з краєзнавцем Романом Пастухом

28 жовтня 2021 р. студенти 2-4 курсів бакалаврського рівня вищої освіти історичного факультету нашого університету мали змогу поспілкуватися з відомим дрогобицьким журналістом, письменником, краєзнавцем, громадським діячем Романом Пастухом. Зустріч відбулася в онлайн режимі. Гостя представив декан історичного факультету Микола Галів, який наголосив на значному внескові Р. Пастуха у пізнання історії Дрогобича, Дрогобиччини, Стрийщини, окреслив зміст недавно опублікованої книги “Дрогобич і дрогобичани” («Посвіт», 2021), наголосив на важливості цієї праці для дослідників минувшини нашого краю.

Краєзнавець Роман Пастух коротко розповів про свій життєвий шлях, журналістську діяльність й особливо зосередився на результатах багатолітньої краєзнавчій праці, опублікованих книгах, починаючи з відомої серед дрогобичан праці «Вулицями старого Дрогобича».  Зупинився і на змісті двотомника «Дрогобичина: свідки епох», перший том якої (“Міста і села”) написав саме він, а також вів мову про енциклопедичну книгу-альбом «Стрийщина крізь віки». Звертаючись до студентів, краєзнавець закликав пізнавати історію рідного села чи міста, записувати свідчення старожилів, збирати старі фотографії, нотувати події, котрі відбуваються на теренах поселення.

Відтак Роман Пастух відповів на запитання студентів і викладачів історичного факультету, яких цікавила топоніміка старого Дрогобича, етимологія назв сіл Дрогобиччини, дослідження окремих історичних подій (репресії НКВД у нашому краї, діяльність Роман Різняка-«Макомацького») тощо. На завершення професор Микола Галів висловив вдячність шановному гостеві за цікаву і змістовну розповідь й побажав йому подальших плідних досліджень на ниві історичного краєзнавства.