На історичному факультеті відбулася студентська конференція

17 травня 2021 року на історичному факультеті відбулася студентська конференція «Відродження Української Держави» (до 80-річчя проголошення Акту відновлення Української Держави). Організаторами заходу виступили завідувач кафедри історії України професор Василь Ільницький, доцентка кафедри історії України Руслана Попп, декан історичного факультету професор Микола Галів та заступник декана з наукової роботи доцент Володимир Галик.

Конференцію модерував професор Василь Ільницький, який у вступному слові підкреслив тяглість боротьби за українську державність упродовж усього ХХ ст. і особливо у роки Другої світової війни. Активну участь у роботі конференції взяли студенти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти: Ірена Ліпецька («Визначення державності в програмних засадах ОУН»), Ірина Луців і Руслана Кахновець («ОУН на початку Другої світової війни»), Наталія Якубів («Створення та діяльність похідних груп ОУН»), Олена Бачинська та Анастасія Гавура («Проголошення Акту відновлення Української державності»), Ольга Шеремета («Ярослав Стецько – голова Українського державного правління»), Михайло Тимчишак і Богдан Голінка («Степан Бандера – ідеолог і теоретик українського націоналістичного руху»), Ольга Головата («Акт відновлення Української державності 30 червня 1941 р. очима учасників та очевидців»), Роксолана Романків («Проголошення акту відновлення Української державності в сучасній українській історіографії»). Доповіді студентів містили цікаві факти, порівняння, узагальнення, документальні матеріали й викликали жваве обговорення та історичні рефлексії.

Насамкінець декан історичного факультету Микола Галів подякував студентам за цікаві доповіді і презентації, відзначив важливість Акту 30 червня 1941 р. для усієї політичної історії України ХХ ст. як події, що вкотре продемонструвала цілеспрямоване прагнення українського народу та його провідних громадсько-політичних сил відновити, утвердити і розбудовувати власну національну державу.