На історичному факультеті відбулася науково-практична конференція

10 грудня 2020 року на історичному факультеті відбулася науково-практична конференція “Правозахисні організації та їх роль у механізмі захисту прав людини в Україні”, присвячена 72-й річниці прийняття Загальної декларації прав людини.

Конференція відбулася в рамках щорічного “Тижня права” – серії заходів (лекції, перегляди відеофільмів, презентації, конференції), які організовує та проводить кафедра правознавства, соціології та політології.

Цьогоріч захід уперше проведено дистанційно. Однак такий формат надав можливість зустрітися разом й обговорити важливі проблеми захисту прав людини доволі численній аудиторії: учням і вчителям шкіл Дрогобича, Самбора та Дрогобицького району, представникам правозахисних організацій, адвокатам, студентам і викладачам Дрогобицького університету. На конференцію зареєструвалися 70 учасників.

Із вітальним словом до учасників звернулися декан історичного факультету доцент Микола Галів та заступник декана доцент Єлизавета Копельців-Левицька (організатор і модератор конференції).

З доповідями-презентаціями виступили студенти-магістри: Тарас Драчевич (“Діяльність правозахисних та громадських організацій в Україні”), Оксана Яртим (“Діяльність правозахисної організації “Права людини”: захист внутрішньо переміщених осіб”), Наталя Калька (“Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів”). Цікаві доповіді представили доценти кафедри правознавства, соціології та політології Олександра Проць і Лідія Тиміш.

Із презентацією “Безоплатна правова допомога: діяльність регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області та його співпраця з ДДПУ імені Івана Франка” виступив Петро Габрівський, адвокат, заступник начальника відділу “Дрогобицьке бюро правової допомоги” Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Організатори конференції висловлюють вдячність учасникам за цікаві доповіді й актуалізацію важливих питань захисту прав людини в Україні.

Єлизавета КОПЕЛЬЦІВ-ЛЕВИЦЬКА,

доцент кафедри правознавства, соціології та політології