На історичному факультеті відбулася конференція студентів заочної форми навчання

1 листопада 2021 року на історичному факультеті в режимі онлайн відбулася наукова конференція (у форматі круглого столу) студентів ІІІ – ІV курсів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти заочної форми навчання. Тема конференції «Дрогобиччина у роки Західноукраїнської народної республіки (1918 – 1919): державотворчі процеси, провідні діячі, воєнні дії».

У заході також взяли участь: декан історичного факультету Микола Галів, завідувач кафедри історії України професор Василь Ільницький, заступниця декана доцентка Світлана Біла, аспірант кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін Назарій Юрчишин, студент ІІІ курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти денної форми навчання Богдан Паньків.

Назарій Юрчишин розповів присутнім про життя і діяльність дрогобичанина Григорія Коссака, відомого військово-політичного діяча, полковника Української Галицької армії. Доповідь Богдана Паньківа стосувалася діяльності письменника Володимира Бірчака, який був гімназійним професором у Дрогобичі і в часі розбудови ЗУНР став одним із чільних адміністративно-політичних діячів Дрогобицького краю. Декан історичного факультету коротко окреслив державотворчі процеси на західноукраїнських землях наприкінці 1918 – першій половині 1919 рр.

Студенти-заочники обговорили питання діяльності різних політичних і військових діячів того часу, які брали участь у державному будівництві ЗУНР: Семена Вітика, Івана Макуха, Луки Луціва, Антіна Горбачевського та ін. Загалом констатувалося, що українські політики у часі ЗУНР, хоч і допускали певні помилки, все ж проявили себе вмілими адміністраторами, зуміли налагодити роботу державного апарату, забезпечити лад і спокій на підконтрольних українській владі землях.