На історичному факультеті відбулася конференція, присвячена Дню прав людини

10 грудня 2021 року в межах тижня права кафедра правознавства, соціології та політології провела науково-практичну конференцію «Боротьба з дискримінацією у сучасному світі». Проблема дискримінації є однією з найактуальніших проблем через значну диференціацію суспільства. Дискримінація є найбільш поширеним порушенням прав людини, наслідком якого стає зневага до людей, які належать до певної групи, не толерантне ставлення до людини як до найвищої соціальної цінності та деякі інші порушення.

У заході взяли участь студенти всіх спеціальностей нашого університету першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти. З вітальним словом виступив декан історичного факультету професор Микола Галів, який привітав усіх учасників із початком конференції та побажав цікавої дискусії.

Робота конференції відбувалася за двома секціями, на яких обговорювали актуальні питання понять, форм і проявів дискримінації в Україні та сучасному світі. На пленарному засіданні виступила медіаторка професорка кафедри морського права Національного університету «Одеська морська академія» Наталя Крестовська, яка окреслила окремі аспекти протидії дискримінації дітей у межах реалізації ювенальної політики в Україні.

Наукові доповіді з вказаної проблематики презентували доцентки кафедри правознавства, соціології та політології Олександра Проць, Єлизавета Копельців-Левицька, Наталя Кантор, Лідія Тиміш та викладач Назар Задорожний. Зокрема, жваву дискусію викликали проблеми дискримінації жінок і чоловіків, дискримінація у галузі праці та інші.

Із доповідями-презентаціями виступили студентки: Тетяна Носилевська «Правозахисна діяльність Василя Стуса»; Роксолана Романків «Впровадження міжнародних стандартів, спрямованих на протидію дискримінації осіб з інвалідністю в Україні»; Віра Папірник «Ейджизм як проблема сучасності». Учениця 11 класу Дрогобицького ліцею Дрогобицької міської ради Львівської області Анастасія Костюхіна презентувала свою роботу «Протидія расовій дискримінації в Україні».

Насамкінець заходу студенти озвучили цитату із Декларації прав людини 1948р.: «Всі люди народилися вільними й рівними за своєю гідністю та правами. Вони наділені розумом і совістю та повинні діяти один стосовно іншого в дусі братерства».