На історичному факультеті відбулася франкознавча науково-практична конференція

2 грудня 2021 року на історичному факультеті в режимі онлайн відбулася студентсько-викладацька науково-практична конференція «Культурна спадщина країн Центрально-Східної Європи у житті й творчих зацікавленнях Івана Франка». Організаторами заходу виступили доценти кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін Володимир Галик (модератор конференції) і Світлана Біла.

Свою роботу конференція розпочала із вітальних слів декана історичного факультету професора Миколи Галіва, заступників декана доцентів Світлани Білої та Володимира Галика. Вони підкреслили важливість вивчення життя й багатогранної діяльності Івана Франка, його внеску у розвиток української культури і освіти, піднесення українсько-слов’янських зв’язків.

Першими свої доповіді виголосили представники науково-педагогічного складу факультету. Професор Микола Галів проаналізував студії Івана Франка щодо історії освіти в Галичини. Доцентка Світлана Біла охарактеризувала висвітлення діяльності Івана Франка на сторінках підручників з історії України. Доцент Володимир Галик здійснив різноаспектний огляд способів увіковічення пам’яті Івана Франка у країнах Центрально-Східної Європи.

Надалі робота конференції зосереджувалася навколо презентацій студентів історичного факультету другого (магістерського) рівня вищої освіти. Свої доповіді представили: Віталія Шомонка – «Білорусистика у творчій спадщині Івана Франка»; Петро Кепич – «Сербська та хорватська культурні спадщини у творчих зацікавленнях Івана Франка»; Ірена Ліпецька – «Зв’язки Івана Франка із чеськими та словацькими фольклористами»; Роксолана Лецик – «Інтелектуальне середовище Російської імперії у житті й творчій спадщині Івана Франка»; Андріана Байкенич – «Інтелектуальний світ Болгарії у житті і творчих зацікавленнях Івана Франка».

Проблематика доповідей науково-педагогічних працівників і студентів історичного факультету супроводжувалися жвавим обговоренням, у процесі чого було з’ясовано актуальність порушених проблем, проаналізовано значимість різнобічних аспектів діяльності Івана Франка, визначено подальшу тематику наступних франкознавчих студентсько-викладацьких науково-практичних конференцій. Загалом скажемо, що захід тривав понад дві години, у ньому взяли участь близько п’ятдесяти учасників.

Завершуючи роботу конференції, її організатори висловили слова вдячності всім учасникам, побажали їм міцного здоров’я та окреслили перспективні напрями подальшого вивчення життя і діяльності Івана Франка й популяризації творчості українського генія.

Володимир ГАЛИК,

доцент, заступник декана історичного факультету з наукової роботи і міжнародних зв’язків