На історичному факультеті обговорили європейські та євроатлантичні прагнення України

4 травня 2022 р. на історичному факультеті Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка у режимі онлайн відбулася студентсько-викладацька науково-практична конференція «Європейський та євроатлантичний виміри для України як гаранти її територіальної цілісності та державного суверенітету», робота якої приурочувалася до майбутнього відзначення Дня Європи в Україні (21 травня).

Захід було організовано деканом історичного факультету професором Миколою Галівим та заступниками декана, доцентами кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін Світланою Білою й Володимиром Галиком (модератор заходу).

Свою роботу науково-практична конференція розпочала із хвилини мовчання з метою вшанування полеглих у російсько-українській війні українських воїнів і мирних жителів. Згодом представники оргкомітету виступили із вітальними словами до учасників, побажавши усім плідної роботи та здобутку нових знань у площині вивчення європейської та євроатлантичної інтеграції України і визначення її місця у майбутньому процесі державотворення нашої держави.

З-поміж викладачів, першим із доповіддю виступив декан історичного факультету Микола Галів, який вступив з доповіддю  «Брекзіт: причини і наслідки для Європи та світу». Згодом доцентка Світлана Біла охарактеризувала теоретико-методичні засади вивчення дискусійних проблем у взаємовідносинах України з Європейським Союзом в 2022 році, а доцент Володимир Галик окреслив взаємини України з ЄС та НАТО на сучасному етапі. Ще однією цікавою темою для обговорення, стала проблема допомоги українцям в Італії під час російсько-української війни, котру представила заступниця декана доцентка Єлизавета Копельців-Левицька.

Крім того, сім доповідей-презентацій представили студенти другого (магістерського) рівня вищої освіти історичного факультету. Зокрема, Роксолана Лецик вела мову про активізацію двохсторонніх дипломатичних відносин між Україною та Європейським Союзом (2012 – 2022 рр.); Ольга Головата охарактеризувала Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом; Роксолана Романків окреслила рефлексії країн ЄС на російську анексію Криму та окупацію східних територій України; Христина Жук з’ясувала питання допомоги Україні з боку ЄС у російсько-українській війні; Андріана Байкенич розкрила діяльність ЄС в сфері гарантування державного суверенітету України; Ірена Ліпецька розкрила механізми активізації співпраці України з НАТО в галузі оборони та безпеки після російської анексії Криму (2014 – 2022 рр.); Віталія Шомонка, проаналізувала процес надання НАТО різнобічної допомоги Україні у ході теперішньої російсько-української війни.

Усі представлені студентами доповіді-презентації відзначалися багатством наочного матеріалу, що сприяло більш глибшому розумінню обговорюваних проблем. Доповіді супроводжувалися дискусіями, різноаспектними питаннями та ґрунтовними відповідями на них, що засвідчило наявність у студентів широких знань із проблематики конференції.

Насамкінець організатори щиро подякували усім, хто долучився до проведення заходу, висловили сподівання на перспективи її активного продовження у векторі подальшого осмислення європейських та євроатлантичних прагнень України, побажали усім мирного неба і та перемоги Україні у її боротьбі із рашистським агресором.

Володимир Галик,

заступник декана історичного факультету

з наукової роботи та міжнародних зв’язків