На історичному факультеті обговорили різнобічні проблеми Чорнобильської катастрофи

27 квітня 2022 р. на історичному факультеті Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка у режимі онлайн відбулася студентсько-викладацька науково-практична конференція «Чорнобильська трагедія: політичний, економічний та гуманітарний аспекти». Відзначимо, що конференції на зазначену тематику на історичному факультеті відбуваються щороку і мають на меті вшанування пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.

Організаторами заходу виступили декан історичного факультету професор Микола Галів, заступники декана доцентка Світлана Біла і Володимир Галик, доцентка кафедри історії України Руслана Попп. Модерувала захід доцентка Світлана Біла.

У роботі конференції взяли участь близько шестидесяти учасників: викладачі та студенти першого (бакалаврського) й другого (магістерського) рівнів вищої освіти. Робота науково-практичної конференції розпочалася із вітальних слів професора Миколи Галіва. Відтак доцентка Світлана Біла, проаналізувала можливості застосування методу усної історії при вивченні теми «Чорнобиль – найбільша трагедія українських громадян наприкінці ХХ ст.» у шкільному курсі історії України.

Доповіді-презентації студентів висвітлювали різні аспекти Чорнобильської катастрофи із політичних, економічних й гуманітарних питань. Зокрема, Наталія Михайлишин ознайомила учасників із переліком архівних джерел до вивчення Чорнобильської катастрофи; Христина Марків торкнулася проблеми інформаційної блокади аварії на ЧАЕС в Радянському Союзі; Богдан Паньків розлого охарактеризував безпосередній внесок ООН у ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи; Ірина Ревура окреслила вибрані рефлексії представників країн ЄС щодо наслідків аварії на ЧАЕС; Христина Мецан проаналізувала співробітництво США і України у плані подолання наслідків аварії, а Мирослава Кітела – розповіла про особливості вшанування пам’яті Чорнобильської трагедії в Україні.

Викладачі факультету у своїх доповідях висвітлили такі проблеми: проекти Національного Банку України щодо увічнення пам’яті про аварію на ЧАЕС (доцент Володимир Галик); вироблення концепту пам’яті про Чорнобиль в Україні (доцентка Руслана Попп); правове регулювання соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (доцентка Єлизавета Копельців-Левицька), екологічні виклики та безпекові механізми у сфері атомної енергетики на початку ХХ ст. (професор Микола Галів).

Зазначені доповіді супроводжувалися жвавими дискусіями, доповненнями та відповідями на запитання, які активно озвучувала модератор доцентка Світлана Біла. Організатори заходу подякували усім присутнім за роботу, побажали мирного неба та перемоги Україні у війні з рашистським агресором, який своїми діями ставить під загрозу атомну енергетику України.

Володимир Галик,

заступник декана історичного факультету

з наукової роботи та міжнародних зв’язків