На факультеті психології, педагогіки та соціальної роботи відбувся науково-практичний семінар

20 квітня 2022 року на факультеті психології, педагогіки та соціальної роботи відбувся традиційний науково-практичний семінар «Писанка – символ життя», присвячений народним звичаям. Організаторами заходу виступили доцентки кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Анна Федорович і Надія Дудник. У семінарі взяли участь студенти І – ІІІ курсів спеціальності “Дошкільна освіта”, викладачі кафедри (професорка Марія Чепіль, доценти Юрій Калічак, Алла Ревть, Олександра Шаран, Ірина Паласевич, старша викладачка Олександра Свйонтик). Модераторка – доцентка Надія Дудник.

Із вітальним словом до учасників заходу звернулася викладачка дисципліни «Художня праця» доцентка Анна Федорович, відзначивши сакральність творення писанки, її місце у культурі українців. Розпочалося дійство традиційним створенням воскової писанки нашою студенткою-майстринею Наталією Драгомирецькою: видуте яйце, писачок, свічка, барвники і чари творчості почалися.

Перша частина семінару передбачала виголошення наукових доповідей студентами ІІІ курсу: «Особливість писанок різних регіонів України» (Вероніка Дзіндзюра, Марія Янів), «Писанки Львівщини» (Вероніка Гуяр), «Цікаві експонати писанок в Україні та світі» (Наталія Драгомирецька), «Види Великодніх писанок» (Божена Івахів). Студенти з почуттям патріотизму звернулися до скарбниці народної культури, підкреслили єдність процесу писанкарства у всіх регіонах України, символічність християнських мотивів і прадавність узорів життя й надії з дохристиянських часів. Доповіді підкреслювали пошану та любов українців усього світу до Писанки у скульптурі, створенні музеїв, карбуванні монет.

Друга частина семінару мала на меті продемонструвати техніки писанкарства: зернівка, декупаж, фетрові писанки. Студентки ІІ курсу Діана Стельмах і Уляна Маделик розповіли про способи виконання писанки-зернівки з круп та насіння, продемонстрували етапи діяльності, наклеювання і комбінацію кольорової гами у підборі декорацій. Студентки І курсу Сніжана Денис й Інеса Леснянська провели майстерку з декупажу, пояснили значення терміну і відповідність техніки використання у писанкарстві. Орнаменти вишивки, весняні квіти, зайченята прикрасили писанки. Другокурсниці Марічка Кожушок і Марта Климчук продемонстрували творчі роботи наших студентів у техніці фетру, запозичивши ідею з вальдорфської педагогіки. Схеми рисунків, декорування, оздоблення стрічками були авторськими та виконувалися з любов’ю: конвалії, первоцвіт, нарциси, курчата, барвисті узори.

Семінар завершився демонстрацією традиційної писанки з воску й робіт студентів та викладачів під час майстер-класів. Прикінцеве слово мала завідувачка кафедри професорка Марія Чепіль, яка побажала всім гарних Великодніх свят. А творчі вироби передали нашим воїнам-героям, які боронять Україну, щоб писанки стали оберегом для захисників у нелегкі часи війни. Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам!