На факультеті психології, педагогіки та соціальної роботи відбулася студентська наукова конференція

Згідно з планом діяльності лабораторії Педагогічної творчості 30 березня 2021 року відбулася студентська наукова конференція «Педагогічні погляди Г. Сковороди. Виховання працелюбності», яка приурочена 300-літньому ювілею від дня народження всесвітньовідомого українського філософа, письменника, педагога, просвітницького діяча. В конференції взяли участь 67 науковців та студентів Дрогобицького університету.

Організували дійство студенти І курсу спеціальності «Дошкільна освіта» факультету психології, педагогіки та соціальної роботи, з відеопрезентацією літературно-музичної композиції виступили студенти ІІІ курсу інституту музичного мистецтва Павло Мацюра та Лілія Шпить. Модератори конференції – доцентка Надія Дудник, викладачка Олександра Свйонтик. Технічна редакторка – студентка Наталія Лях.

Вітальне слово учасникам конференції і побажання черпати життєву мудрість в ідеях відомого українського мислителя висловила завідувачка кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти професорка Марія Чепіль, яка отримала у 2016 році високу нагороду Академії педагогічних наук – медаль імені Григорія Сковороди. Конференція складалася з п’яти блоків виступів, в яких наголошено на великій зацікавленості української спільноти у перечитуванні та осмисленні доробку Г. Сковороди, подано ретроспективу життєвого шляху мислителя, педагогічні ідеї, виховні настанови, повчальні твори, музичні таланти, філософські роздуми.

Студентки Вікторія Клименко, Марта Климчук, Тетяна Сидір виступили з доповіддю «Життєвими стежками великого українця Г.Сковороди», в якій подали огляд визначних моментів життя філософа, виокремили важливі періоди, що сприяли становленню світогляду. Студентки Марія Кожушок, Люба Білоган, Христина Василиків, Анна Мотика та Марія Піддубна підготували доповідь про педагогічну діяльність, виховні ідеї, надавши значення принципу природовідповідності та «сродної праці». Доповідь з цікавими фактами життя українського «Сократа», в якій виокремили протиріччя тогочасної світської моралі та сміливість мандрівного філософа, представили Андріана Саган, Діана Стельмах, Романна Мотрунич, Галина Кльоб. Четвертим виступом студентки Уляна Маделик, Діана Сеник, Наталія Лях, Люба Білоган, Марія Маковська, Галина Кльоб презентували вірші, байки, афоризми Г.Сковороди, а також читали вірші сучасників про філософа. Інтерактивну гру-вікторину «Чи добре ми знаємо Г.Сковороду?» підготувала і провела студентка Анна Мотика. Цікаві запитання і численні вірні відповіді учасників конференції довели уважність слухачів та небайдужість до процесу інтелектуального розвитку в непростий період процесу нашого навчання.

З побажаннями гарних подальших наукових пошуків і продовження творчих злетів у саморозвитку та вдосконаленні душевної рівноваги завершила дійство доцентка Надія Дудник.