На факультеті психології, педагогіки та соціальної роботи відбулася науково-практична конференція

27 квітня 2021 року на факультеті психології, педагогіки та соціальної роботи відбулася науково-практична конференція «Знай, люби, бережи своє рідне!», організована в рамках діяльності лабораторії Педагогічної творчості.

Захід відбувся з нагоди відзначення днів пам’яті отця Кирила Селецького, засновника перших дитячих садочків (захоронки) на Галичині.

Метою конференції було привернути увагу громадськості до процесу краєзнавства у відновленні історичної справедливості; висвітлення забутих сторінок української педагогіки: ознайомити з життєвим та творчим шляхом духовного провідника, просвітителя, громадського діяча, письменника о. К. Селецького, а також пригадати історію розвитку українського писанкарства. Учасники заходу: викладачі кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти, завідувачі та вихователі закладів дошкільної освіти, студенти спеціальності «Дошкільна освіта» та інституту музичного мистецтва.

З вітальним словом до учасників звернулася завідувачка кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти професорка Марія Чепіль, яка привітала широке коло науковців, педагогів-практиків, студентів, побажавши учасникам поглибити знання і здобути нові вміння у народознавчій справі. Доцентка Надія Дудник презентувала доповідь «Просвітницький подвиг отця Кирила Селецького». Студентки ІІІ курсу Ірина Середяк і Діана Дерев’янко ознайомили присутніх із писанкарством Львівщини, Юліана Янишин та Діана Бабій представили особливості розпису писанок на всій території України, Марія Мах виступила з доповіддю про звичаєву культуру зображень на писанках. Студентки ІІ курсу Марія Янів, Божена Івахів, Каріна Метеньканич підготували повідомлення про особливості змісту кольорів і символіки, яка зображена на давніх українських писанках.

Практичною складовою конференції було проведення майстер-класів із виготовлення писанок різними техніками: традиційна техніка писачком (Наталія Драгомирецька), квілінг (Вероніка Дзіндюра), мозаїка (Ольга Коваль), бісерування (Юлія Шемеляк), декупаж (Вероніка Гуяр), ниткоплетіння (Оксана Процайло), зернівка (Мар’яна Макар). Учасники конференції об’єдналися у творчі групи й натхненні вміннями студенток-майстринь взялися до роботи. Самостійно виконані писанки продемонстрували на екрані. Доцентка Анна Федорович подякувала студентам за виявлені творчі вміння, детальні майстер-класи і побажала всім у дорозі духовного саморозвитку популяризувати народну культуру і традиції.

Гості конференції, зокрема, завідувачка ЗДО № 2 м. Дрогобич імені отця Кирила Селецького Лілія Янишин висловила побажання продовжити творчі зустрічі вихователів із викладачами і студентами кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти, доцентка Алла Ревть подякувала за здобуті нові вміння у писанкарстві і побажала всім гарного передвеликоднього настрою. Студенти висловили вдячність за нову історико-педагогічну мандрівку та отриманні навички самостійного виконання робіт із декоративно-ужиткового мистецтва.