На факультеті історії, педагогіки та психології обговорили проблеми міжнародної допомоги Україні в часі російсько-української війни

23 грудня 2022 р. на факультеті історії, педагогіки та психології, у режимі online, через роботу в платформі ZOOM, у межах вивчення вибіркової дисципліни «Україна в Європі і світі», пройшла міжфакультетська online студентсько-викладацька  науково-практична конференція «Міжнародна допомога Україні  в часі  російсько-української війни: вибрані аспекти». В склад організаційного комітету заходу увійшли деканат факультету й викладачі кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін.

Конференція розпочалася із виступів декана факультету, доцента Ореста Гука, заступників декана – доцентів Володимира Галика (модератор конференції) та Андрія Зимянського, а також доцентки кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін – Світлани Білої. У своїх виступах, декан та його заступники акцентували на значимості волонтерських місій світу у боротьбі за суверенітет України із російським агресором, діяльності ЄС і НАТО в площині гарантування суверенітету і захисту територіальної цілісності України, участі психологічних служб світу у процесі реабілітації українських військовослужбовців. Разом з тим, Світлана Біла поділилася із учасниками особистими роздумами та пропозиціями щодо представлення теми російсько-української війни у майбутніх шкільних підручниках з історії.

Подальша робота міжфакультетської студентсько-викладацької науково-практичної конференції, супроводжувалася представленням презентацій студентів різних факультетів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Зокрема, Оксана Комарницька – студентка ІП – 32 Б, факультету історії, педагогіки та психології представила презентацію «Військово-технічна допомога Україні від Канади»; Анастасія Поліщук – студентка цієї ж групи і цього факультету запропонувала презентацію «Програма «Єднаймося для України» від уряду США (спрощена програма отримання громадянами України гуманітарного паролю в США)»; Ірина Мошовська – студентка ТТІ – 209 Б, факультету фізики, математики, економіки та інноваційних технологій презентувала проблему «Волонтерська допомога Україні від Великої Британії під час війни»; Марія Дашко і Маріанна Богачевська – студентки БХ – 31 Б, факультету здоров’я людини та природничих наук демонстрували презентації «Табу на зброю: яку допомогу надав Україні Ізраїль за час російсько-української війни» та «Захист українців у Естонії».

Вище окреслені теми доповідей працівників факультету та презентацій студентів, супроводжувалися жвавим обговоренням, у ході якого, було окреслено актуальність порушених проблем для сьогодення.

Завершила свою роботу конференція висловленням слів вдячності учасникам заходу з боку організаторів, котрі побажали всім учасникам міцного здоров’я та швидкої перемоги України у війні з рашистським агресором.