«МОЛОДІ ВЧЕНІ – ЦЕ МАЙСТРИ МАЙБУТНЬОГО, ЩО БУДУЮТЬ ФУНДАМЕНТ ЗНАНЬ ДЛЯ НАСТУПНИХ ПОКОЛІНЬ»

За ініціативи Ради молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України, 2 червня цього року в Актовій залі Департаменту освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації відбулася Регіональна зустріч рад молодих вчених Львівської області в новому форматі. До заходу долучились молоді вчені – представники рад молодих вчених нашого регіону. Значну увагу було приділено обговоренню можливостей і викликів у діяльності рад молодих вчених та молодих вчених зокрема.

Мені випала честь представляти Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, і зокрема – факультет початкової освіти та мистецтва в якості голови ради молодих вчених підрозділу.

Вітальним словом, зустріч розпочав директор Департаменту освіти і науки Львівської області Олег Паска. Він окреслив майбутні перспективи такого формату, та спільно з молодими вченими дискутував щодо аспектів розвитку вищої освіти, та її інтегрованість з початковою, середньою та передвищою освітою.

Продовжили зустріч, голова ради молодих вчених при МОН України Олеся Ващук (доктор юридичних наук, професор кафедри криміналістики Національного університету «Одеська юридична академія», голова правління ГО «Міжнародна фундація розвитку», керівник групи «De mendacio veritas») та секретар РМУ при МОН України Ірина Оплачко (кандидат економічних наук, доцент кафедри маркетингу Національного університету водного господарства та природокористування), яка паралельно була координатором зустрічі.

Серед важливих проблем, порядок денний включав наступні питання:

1. Виклики та можливості у діяльності рад молодих вчених та молодих вчених у Львівській області.
  2. Проблеми, пов’язані з підтримкою наукової та науково-технічної діяльності в країні, комерціалізацією та впровадженням/масштабуванням розробок.
  3. Проєкти РМУ при МОН України, спрямовані на підтримку та стимулювання наукової та науково-технічної діяльності молодих вчених в умовах війни.

По закінченню зустрічі, організатори сприяли об’єднанню молодих вчених Львівської області шляхом обміну контактами, електронними адресами, корпоративною поштою.

Роман ДИДИК,

аспірант спеціальності 025 «Музичне мистецтво»