Міжуніверситетська студентська конференція з історії українського визвольного руху першої половини ХХ ст.

3 грудня 2021 року у режимі онлайн за допомогою платформи ZOOM відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Український визвольний рух 1920 – 1950 рр.: події та люди» серед студентів Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка та Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
Організаторами конференції виступили завідувач кафедри історії України професор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Василь Ільницький та доцент кафедри історії України, археології та спеціальних галузей історичних наук Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Володимир Старка.
У конференції взяв участь 21 студент із Дрогобича і Тернополя. З доповідями та презентаціями від Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка виступили: студентки інституту фізичної культури і здоров’я Аліна Сарай («Передумови створення ОУН»), Наталія Маханець («Ставлення ОУН до проголошення незалежності Карпатської України»), Божена Онисько («Створення та діяльність Похідних груп ОУН»), Ксенія Дрошинець («Українські збройні формування у німецьких збройних силах»), Наталія Федоришин («Національні формування у складі УПА»), Іванна Мицак («Тактика УПА»), Марина Комарницька («Причини та форми проведення акції “Буря”»), Тетяна Шуптар («Ставлення ОУН і УПА до колективізації»); студенти інституту іноземних мов Христина Зубрицька і Наталія Мисечко («Українсько-польський конфлікт 1943 – 1944 рр. та спроби порозуміння»), Ірина Луців («Жінки у національно-визвольному русі 1940 – 1950-і рр.»), Віра Лесюк («Генерал Микола Арсенич: життя і діяльність»); Жанна Врублевська («Історичний портрет Степана Бандери»), Святослав Болеста («Історичний портрет Андрія Мельника»); студентка філологічного факультету Оксана Івасів («Історичний портрет Євгена Коновальця»); студентка біолого-природничого факультету Уляна Савіцька («Історичний портрет Романа Шухевича»); студентка історичного факультету Марія Плоскодняк («Історичний портрет Ярослава Стецька»).
Від Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка виступили студенти історичного факультету: Тарас Якимчук («Пацифікація як каталізатор пришвидшеної української реакції»), Світлана Цвид («Галицький ресентимент та єврейська спадщина»), Олександр Журавльов («Ліквідація неписьменності у Східній Галичині міжвоєнного періоду, як елемент піднесення національної свідомості українського селянства»), Євгенія Якобчук («Роль Степана Барана в українському визвольному русі 1920 – 1950-х рр.»).
Під час конференції було обговорено актуальні питання з історії визвольної боротьби українського народу у першій половині ХХ ст. Учасники мали можливість не лише подискутувати на важливі та актуальні теми, але й налагодити контакти із колегами із Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
Наприкінці конференції професор Василь Ільницький подякував учасникам за цікаві та змістовні доповіді, окреслив перспективи подальших досліджень. Студенти також висловили вдячність організаторам за можливість взяти участь у такому пізнавальному науковому заході.

Оксана ІВАСІВ,
студентка філологічного факультету (гр. УА-31)

Вам буде цікаво