Міжнародний науково-мистецький захід на тему: «Роль Фредерика Шопена у творчості Мауриція Мохнацького»

24 жовтня 2023 року в актовій залі Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка відбувся Міжнародний науково- мистецький захід «Роль Фредерика Шопена у творчості Мауриція Мохнацького», який проходив у рамках Міжнародної наукової конференції, присвяченій 200-річчю від дня народження Мауриція Мохнацького.

Змістовне вступне слово про сміливого борця за політичну незалежність Польщі, героя і хроніка Листопадового повстання, громадського і політичного публіциста, поета, одного з теоретиків польського романтизму, чудового піаніста Мауриція Мохнацького (1803 ‒1834), про життєвий і творчий шлях польського композитора, «музичного генія» Фредерика Шопена (1810 ‒ 1849) та про їхню творчу співпрацю виголосила старша викладачка кафедри вокально-хорового, хореографічного та образотворчого мистецтва Христина Пелех.

Концертна програма з творів Фредерика Шопена розпочалася звучанням Ноктюрну Des-dur, тв. 27, № 2 у вишуканому виконанні докторки філософії, кандидатки культурології, провідної концертмейстерки кафедри музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки Олени Дмитрієвої.

Витончено прозвучали два вальси Фредерика Шопена в аранжуванні для фортепіано в 4 руки, здійсненому Августом Хорном (1825 ‒ 1893) ‒ німецьким композитором, піаністом, відомим аранжувальником класичних творів. Вальси a-moll тв. 34 № 2 з циклу «Три блискучі вальси» та As-dur тв. 64 № 3 з циклу «Три вальси» прозвучали у виконанні фортепіанного ансамблю у складі Юлії Осмачко і Ольги Білінської ‒ аспіранток кафедри вокально-хорового, хореографічного та образотворчого мистецтва факультету початкової освіти та мистецтва Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка, випускниць класу фортепіано доцентки кафедри музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки Олександри Німилович.

На завершення концерту блискуче пролунали два романси Фредерика Шопена на слова Стефана Вітвіцького: «Smutna rzeka» твір 74, № 3  і «Madchens Wunsch»  тв. 74, № 1 ‒ у виконанні лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів, володарки Гран-прі мецо-сопрано (м. Харків) Ельнари Алієвої та Олени Дмитрієвої (фортепіано).

У заключному слові докторка мистецтвознавства, професорка, завідувачка кафедри вокально-хорового, хореографічного та образотворчого мистецтва факультету початкової освіти та мистецтва Ірина Бермес наголосила на значущості творчої постаті Фредерика Шопена в світовій музичній культурі та польського героя Мауриція Мохнацького, подякувала виконавцям і організаторам за проведений захід.

Щиро вдячні за творчу співпрацю загально-українському координаційно-методичному центру вивчення польської мови і культури при спілці вчителів-полоністів в Україні, Дрогобицької філії інституту модернізації змісту освіти!

Степан Фіцак ‒ магістрант кафедри вокально-хорового,

хореографічного та образотворчого мистецтва,

факультету початкової освіти та мистецтва

Дрогобицького державного педагогічного