»

Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика у Франковому університеті

24 листопада 2021 року на філологічному факультеті у форматі відеоконференції проведено І етап ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед студентів Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Цьогоріч у Конкурсі взяло участь 38 студентів (19 – філологічних спеціальностей і 19 – нефілологічних спеціальностей).

Організатори Конкурсу – проректор з науково-педагогічної роботи, голова Оргкомітету доц. Володимир Шаран; декан філологічного факультету, заступник голови Оргкомітету проф. Петро Мацьків; проректор з науково-педагогічної роботи, заступник голови Оргкомітету доц. Юрій Вовк; завідувач кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання у початковій школі проф. Марія Федурко; доцент кафедри мовної та міжкультурної комунікації Галина Палиця; методист І категорії навчально-методичного відділу Лілія Савшак.

З вітальним словом до присутніх звернулася голова журі доцент Уляна Галів. Вона, зокрема, зазначила, що цей захід, який традиційно проводиться в рамках Дня української писемності та мови, вже понад два десятиліття об’єднує тисячі українців на Батьківщині та за її межами; наголосила на престижі української мови та перспективах її розвитку як важливому показнику життєздатності держави.

Завдання (ІV і V рівня складності) передбачали знання матеріалу з орфографії, акцентології, лексики, фразеології, морфології, синтаксису української мови, а також написання твору-роздуму на запропоновану тему. Студенти виявили добрі знання з усіх розділів сучасної української літературної мови, зарекомендували себе як творчі особистості.

Комісія у складі голови журі доц. Галів У. Б., проф. Кушлик О. П., доц. Легкої Л. І., доц. Стецик М. С., ст. викл. Баранської Л. Б., доц. Філь Г. О., доц. Огар А. О. визнала переможцями серед філологів таких студентів: І місце – Тетяна Хендога (гр. УА- 32 Б); ІІ місце – Соломія Марусаж (гр. УА- 43 Б); ІІІ місце – Ангеліна Разумна (гр. УА- 43 Б); та Анна Світлозарова (гр. УА- 22 Б).

Серед студентів нефілологічних спеціальностей призові місця посіли: І місце – Анастасія-Марія Ониськів (Інститут музичного мистецтва, гр. МЗ-11 Б); ІІ місце – Христина Луців (Факультет початкової та мистецької освіти, гр.. ПОО-43 Б); ІІІ місце – Наталія Драгомирецька (Факультет педагогіки, психології та соціальної роботи, гр. ДО-33 Б).

Вітаємо усіх переможців і бажаємо успіхів в обласному етапі Конкурсу!