»

Міжнародна науково-практична конференція згуртувала тих, хто творить сучасну освіту, науку, культуру, мистецтво

На базі кафедри вокально-хорового, хореографічного та образотворчого мистецтва факультету початкової освіти та мистецтва відбулася VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Теорія та практика мистецької едукації у цивілізаційних викликах сьогодення». Захід об’єднав в єдине потужне інтелектуальне гроно українських та зарубіжних науковців, педагогів, мистецтвознавців, викладачів і вчителів закладів загальної середньої та позашкільної освіти, здобувачів освіти.

Співорганізаторами конференції виступили: Інститут музики колегіуму гуманістичних наук Жешувського університету (Польща), Університет імені Яна Кохановського в Кєльце (Польща), Католицький університет в Ружомберку (Словацька Республіка), Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, муніципальний заклад вищої освіти «Київська академія мистецтв».

Проблеми сучасної освіти та мистецтва, їх динамічні зміни, інноваційні аспекти залучили до наукового діалогу понад 150 учасників – представників Польщі, Франції, Словацької Республіки, Німеччини, США, Англії, Ізраїлю, Хорватії, а також міст України – Києва, Тернополя, Івано-Франківська, Полтави, Мукачева, Хмельницького, Львова, Вінниці, Ніжина, Дрогобича та ін.

Модератори конференції – доценти Зоряна Гнатів, Тетяна Медвідь, Галина Стець та Світлана Кишакевич.

З вітальним словом виступили проректор з наукової роботи ДДПУ ім.І.Франка, доктор пед. наук, проф. Микола Пантюк; директор Інституту музики колегіуму гуманістичних наук Жешувського університету, доктор габілітований, проф. Miroslav Dymon (Польща); доктор габілітований, проф. Університету імені Яна Кохановського в Кєльце, Doctorhonoris сausa ДДПУ ім.І.Франка Janusz Król (Польща); спеціаліст з питань культури мерії м. Бордо (Франція) Sebastien Baillet; декан факультету мистецтв ТНПУ ім. В.Гнатюка, канд. пед. наук, доц. Зіновій Стельмащук; декан факультету початкової освіти та мистецтва ДДПУ ім.І.Франка, канд. філос. наук, доц. Іван Кутняк.

У пленарному засіданні взяли участь провідні фахівці галузі освіти та мистецтва – Mazepa Teresa, докторка мистецтвознавства, ад’юнктка Інституту музики гуманістичного колегіуму Жешувського університету, доц. кафедри хорового та оперно-симфонічного диригування Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка; Eva Dolinská, докторка філософії, проф. Католицького університету в Ружомберку (Словацька республіка); Anna Derevjaníková, доц., зав. кафедри музики, мистецтва та фізичного виховання Педагогічного факультету Пряшівського університету  (Словацька республіка); Zuzana Kentošová, доц., магістр, PhD кафедри музики, мистецтва та фізичного виховання педагогічного факультету Пряшівського університету (Словацька республіка), Elmira Abasova, музична терапевтка, членкиня Всесвітньої федерації музичної терапії (Бостон, США); Ірина Бермес, докторка мистецтвознавства, проф., зав. кафедри вокально-хорового, хореографічного та образотворчого мистецтва ДДПУ ім.І.Франка; Віолетта Дутчак, докторка мистецтвознавства, проф., зав. кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника; Сергій Горбенко, доктор педагогічних наук, проф. кафедри теорії та методики музичної освіти, хорового співу і диригування факультету мистецтв імені А. Авдієвського Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова; Наталія Сиротинська, докторка музикознавства, проф. кафедри музикознавства і хорового мистецтва Львівського національного університету імені Івана Франка; Олег Драч, заслужений артист України, доц. кафедри музично-сценічного мистецтва Муніципального закладу вищої освіти «Київська Академія мистецтв»; запрошений актор осередку театральних практик «Gardzienice» (м. Люблін, Польща); Мирослав Гринишин, проф., заслужений діяч мистецтв України, зав. кафедри музично-сценічного мистецтва Муніципального закладу вищої освіти «Київська Академія мистецтв»; Наталія Ніколайчук, проф., народна художниця України, зав. кафедри образотворчого мистецтва Муніципального закладу вищої освіти «Київська Академія мистецтв»

Другий день конференції розпочався лекцією-концертом «Вокальний репертуар як чинник професійного зростання співака» за участю викладачів та студентів факультету початкової освіти та мистецтва ДДПУ ім.І.Франка – Вероніки Кучми, Єлизавети Кушнір, Анни Кучерявенко, Мирослави Дякунець, Ярини Савлик, Романа Кравчука (клас доц. Світлани Кишакевич), Анастасії-Марії Ониськів, Ольги Блауцяк (клас доц. Євгенії Шуневич), Остапа Туркаліка (клас доц. Оксани Бобечко). Концертмейстери − Наталія Дзондза, Тамара Козій, доц. Наталія Сторонська. Технічне забезпечення − Михайло Стець та Володимир Думич. Лекторки − кандидатки пед. наук, доц. Галина Стець та Світлана Кишакевич.

У продовженні конференції учасники мали змогу прослухати лекцію «Teoria i praktyka na drodze do zawodu. Student jako przyszły przewodnik ucznia» доктора габілітованого, проф. університету Яна Кохановського в Кєльце (Польща), Doctor honoris сausa ДДПУ ім.І.Франка Janusza Króla та збагатити подальші засідання цікавими доповідями та рефлексіями.

Оргкомітет дякує канд. пед. наук, доц. кафедри німецької та французької мов і методики їх навчання ДДПУ ім.І.Франка Марії Винарчик за переклад у співпраці з представниками Франції, а також всім учасникам конференції за активну участь, плідну роботу, самобутні та актуальні доповіді.

Як зазначила головуюча пленарного засідання канд. філос. наук, доц. Зоряна Гнатів: «Приємно вражає, що щороку розширюється географія учасників конференції, люб’язно відгукуються на запрошення ті, хто творять сучасну освіту, науку, культуру, мистецтво, хто вміє вчити, і хто хоче вчитися».