Міжнародна науково-практична конференція на факультеті початкової та мистецької освіти

28 – 29 жовтня 2021 року кафедра педагогіки та методики початкової освіти із використанням платформи ZOOM провела Міжнародну науково-практичну конференцію «Сучасна початкова освіта в умовах її реформування: проблеми та перспективи». У проведенні конференції взяли участь науковці закладів вищої освіти Словаччини, Великобританії, Китаю, Польщі, Республіки Білорусь, педагогічні колективи закладів вищої, загальної середньої освіти та студентська молодь із різних куточків України. Модераторкою конференції була завідувачка кафедри педагогіки та методики початкової освіти доцентка Лілія Стахів.

З благословенням та доповіддю, присвяченою ідеям просвітницької діяльності митрополита Андрея Шептицького, виступив студентський капелан доцент о. Олег Кекош. Професорка Надія Скотна студіювала основні особливості функціонування Нової української початкової школи. Цілісність бачення, наскрізність упровадження у контексті діяльнісного підходу в освіті України, зокрема початкової, висвітлювала керівниця освітніх ініціатив The LEGO Foundation в Україні Оксана Рома.

Докторка гуманістичних наук кафедри педагогічної та соціальної профілактики Університету Казимира Великого у Бидгощі (Польща) Віолетта Юнік, яка є учасницею європейського товариства досліджень із профілактики ризикованої поведінки дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, у своїй доповіді акцентувала на сучасних проблемах та перспективах розвитку окресленої проблеми.

Із цікавим досвідом кафедри початкової освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка щодо впровадження інновацій у професійній підготовці вчителя початкових класів, зокрема інноваційних підходів як важливого дидактичного феномену, поділилися завідувач кафедри Геннадій Бондаренко та професорка Тетяна Мієр.

Важливі думки щодо використання низки педагогічних технологій в освітньому процесі ЗВО подала завідувачка кафедри педагогіки і методики початкової освіти Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка професорка Олександра Янкович.

На конференції відбулися хвилини дискусії стосовно окреслення цікавих ідей щодо організації інклюзивного навчання у ЗВО і сучасній початковій школі між професоркою кафедри педагогіки, початкової, інклюзивної та вищої освіти Рівненського державного університету Зоєю Шевців і завідувачкою кафедри педагогіки дошкільної, початкової освіти та освітнього менеджменту Мукачівського державного університету професоркою Тамарою Бондар.

Колектив кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту комунального закладу «Харківська гуманітарна академія», зокрема доцентка Юлія Блудова та викладачка Олена Ільїна, презентували новаторські ідеї щодо створення ігрового простору в площині театральної педагогіки, яка є в освітньому процесі НУШ, і проблему формування культури гендерних відносин у молодших школярів.

Віртуальну екскурсію-подорож завершив педагогічний колектив Дрогобицького ліцею № 4 імені Лесі Українки: заступниця директора з навчально-виховної роботи початкової школи вчителька початкових класів Світлана Самойлик і голова методоб’єднання вчителів початкових класів Дрогобича та Стебника вчителька початкових класів Леся Гизюк, які окреслили питання важливості організації діяльнісного підходу в освітньому процесі Нової української початкової школи.

Декан факультету доцент Іван Кутняк підсумував роботу конференції і подякував усім за плідну працю та доброзичливу атмосферу, яка була створена на науковому форумі.