Міжнародна конференція International Conference on “Scientific Advances and Challenges in Biology”

14 травня 2021 року вперше на базі біолого-природничого факультету Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка (Україна), біологічного факультету Бакинського державного університету (Азербайджан) та спільного українсько-азербайджанського міжнародного науково-освітнього центру нанобіотехнологій і функціональних наносистем (Україна, Азербайджан) було проведено Міжнародну конференцію International Conference on “Scientific Advances and Challenges in Biology”.

З вітальним словом на відкритті Міжнародної конференції виступили: ректор професор Надія Скотна, проректор з міжнародної співпраці доцент Юрій Вовк та декан біолого-природничого факультету доцент Світлана Волошанська.

Модераторами конференції були: керівник українсько-азербайджанського центру доцент Тарас Кавецький (Україна), директор українсько-азербайджанського центру професор Ровшан Халілов (Азербайджан) та координатор українсько-азербайджанського центру доктор Азіз Ефтехарі (Іран).

На конференції було заслухано 14 пленарних доповідей, які підготували науковці від Азербайджану, Ірану, Туреччини та України. Під час роботи конференції було відзначено три доповіді: 1) професора Судабех Даваран, лауреата медалі ЮНЕСКО в області нанотехнологій (Prof. Soodabeh DAVARAN “Engineered magnetic nanoparticles for enhanced vaccine delivery”, Tabriz University of Medical Science, Health Acceleration and Innovation Centre, Iran), яка доповіла про створені магнітні наночастинки для посиленої доставки вакцин; 2) професора Махбуби Валієвої, першої жінки-професора в галузі фармацевтики (Prof. Mahbuba VALIYEVA “Creation of pharmaceutical products based on licorice”, Department of Pharmaceutical Technology and Management, Azerbaijan Medical University, Azerbaijan), яка доповіла про створення фармацевтичної продукції на основі солодки, захищеної численними Євразійськими патентами і підтриманої особисто Президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим для впровадження у виробництво; 3) доцента Тараса Кавецького (Dr. Taras KAVETSKYY “Highly sensitive amperometric enzyme biosensors based on novel polymer matrixes and nanocarriers for environmental applications”, Drohobych Ivan Franko State Pedagogical University, Ukraine), який доповів про створення високочутливих амперметричних ензимних біосенсорів на основі нових полімерних матриць та наноносіїв для екологічних застосувань.

Після закінчення роботи конференції учасники отримали сертифікати, що засвідчують їх участь за підписами деканів обох факультетів та представників спільного українсько-азербайджанського міжнародного науково-освітнього центру нанобіотехнологій і функціональних наносистем.

Бажаємо учасникам Міжнародної конференції подальшої плідної співпраці та продовження започаткованої традиції між біологічними факультетами двох закладів вищої освіти України та Азербайджану.