Мандрівка студентської хорової капели «Ґаудеамус» до Австрії

9 − 17 грудня 2017 року студентська хорова капела «Ґаудеамус» (художній керівник і диригент – професор Степан Дацюк) перебувала в Австрії. У складі представницької дрогобицької делегації разом із ними Австрію відвідали очільник Дрогобича Тарас Кучма, ректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка професор Надія Скотна, представник мерії Ірина Кушнір, директор Львiвського академiчного обласного музично-драматичного театру iмені Юрiя Дрогобича Микола Гнатенко, доценти Василь Лопушанський, Павло Скотний, Марта Мацьків та керівник Центру Європеїстики ДДПУ імені І. Франка Ярослав Лопушанський, який організував цей міжнародний проект.
Програма візиту передбачала перебування у містах Ґрац та Відень. «Ґаудеамус» прийняв участь у заходах з нагоди Міжнародного дня прав людини: церемонії вшанування пам’яті жертв Першої світової війни у таборі Талергоф та відкритті меморіальної таблиці. З концертними програмами хор виступив у парадному дворі Штирійського парламенту, у містах Граткорн та Ланнах, у замку Голленеґ, в урочистій залі Віденської ратуші в рамках традиційних Міжнародних різдвяних співів. Переїжджаючи з Ґрацу до Відня делегація відвідала паломницький центр і базиліку Різдва Пресвятої Богородиці у місті Маріяцель, де капела виступила з імпровізованим концертом із творів української духовної класики.
Цікавими та пізнавальними виявилися екскурсії по центральній частині Ґрацу, в музеї старовинної зброї, особливо теплою стала зустріч із Оксаною Линів, нашою землячкою, яка зараз обіймає посаду головного диригента в оперному театрі Ґрацу. Надовго збережуться у пам’яті студентів надзвичайна краса зимового Відня, піднесені натхненні почуття від чудового виступу в урочистій залі Віденської ратуші перед чисельною вишуканою австрійською публікою. Повертаючись додому, члени делегації помилувалися видами столиці Угорщини Будапешта з замкової гори.

Вам буде цікаво